Synoda o rodine 2015

4. 2. 2015, streda

V tejto rubrike nájdeme text, ktorý obsahuje uzávery mimoriadnej biskupskej synody v Ríme 2014 a otázky pre ľudí v cirkvi. Kňazi v slovenských farnostiach dostali na odovzdanie odpovedí čas do 15.2.2015. Kardinál Baldisseri, generálny sekretár synody, povedal: "Ak pápež chcel túto synodu o rodine, je to preto, že rodina je dnes iná než pred 30 rokmi, v dobách Familiaris Consortio Jana Pavla II. Ak popierame túto zmenu, zostaneme o 2000 rokov späť. Sú tu dvere, ktoré boli doteraz zatvorené, ale pápež chce, aby se otvorili. Predovšetkým chce, aby se vyjadril Boží ľud."

Text je náročný, otázok veľa a času na odpovede sme dostali málo. Kto by však rád odpovedal aspoň na niektoré otázky a pošle ich včas farárovi v DNV, aby ich spracoval pre ABÚ a mohol ich odovzdať, budeme vďační.

Kompletný text záverečnej správy mimoriadnej synody biskupov aj s novými otázkami si môžete stiahnuť v PDF formáte: 2015_Synoda_lineamenta.pdf

Len samotná záverečná správa je zverejnená na stránke TK KBS: www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20141022030