Farský tábor pre deti

Termín: 3.-7. august 2015

Miesto: F-centrum DNV, hrad Červený kameň, Devínska kobyla

Účastníci: najmä deti z Devínskonovoveskej farnosti vo veku 6-11 rokov

Fotografie z tábora si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Téma a myšlienka: Tábor je o hľadaní strateného Svätého grálu. Svätý grál je kalich, ktorý použil Pán Ježiš pri Poslednej večeri a po jeho smrti bola v tomto kalichu uchovávaná jeho krv vyliata na kríži. Svätý grál symbolizuje Božiu milosť, ktorá je človeku zverená, aby ju v sebe strážil a uzdravoval srdcia ľudí. Je nesprávne, ak človeka pri tejto službe zaslepí sláva a moc (sebectvo) – cíti sa ako boh. Správne použitie Božej milosti je služba druhým. Ku tomuto ideálu sa priblížime v tábore cez obraz rytierstva - práca na sebe, osvojovanie čností, hrdinstvo. Skutočným rytierstvom je mať rád. To je Ježišov odkaz. On daroval svoju krv z lásky k nám. Našiel si odkaz kalicha, a preto si našiel aj kalich.

Pozvánka a ďalšie informácie

Pozývame všetky deti vo veku 6 – 11 rokov (prípadné výnimky, môžete konzultovať s vedúcimi) na denný tábor „Hľadanie strateného grálu“, kde sa deti budú učiť rytierskym cnostiam a postupne objavia, že najväčšiu cennosť, ktorou je Božia milosť, nájdeme len prostredníctvom nášho záujmu a služby druhým. Tábor sa uskutoční od 3. – 7.8. (pondelok až piatok) v F-centre, prípadne inde, kde sa počas tábora vydáme. Pripravujú ho mladí a rodičia z našej farnosti. Poplatok je 40 €, v prípade, že by ste si to nemohli dovoliť, je možné dohodnúť sa na zľave.

Chceli by sme týmto poprosiť aj o vašu podporu – sú medzi nami rodiny, ktoré by svoje deti na tábor poslať nemohli, lebo im chýbajú peniažky. Nejaké sa nám podarilo zohnať z grantu hl.mesta Bratislavy a snažíme sa aj o získanie ďalších zdrojov. No ak ktokoľvek z vás má chuť podporiť tábor, či už finančne, alebo materiálne, budeme veľmi vďační.

Čas:

• Príchod detí: 7:30 – 8:00
  • Prevzatie detí: 16:30 – 17:00

V cene je zahrnuté:

• Obed (teplý obed, polievka, hlavné jedlo)
  • Pitný režim
  • Program, materiál na činnosť, ceny do súťaží
  • Vedúci, zdravotník
  • Autobusová doprava na miesta výletu/tov

Môžete nás kontaktovať mailom alebo telefonicky.
Prihlášky na adrese: mariakop@gmail.com (Mária Kopčíková), 0903769708.
Po prihlásení dostanete od nás ďalšie informácie mailom, alebo osobne.

Fotografie z tábora si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

obrázok