Novéna za biskupskú synodu o rodine

28. 9. 2015, pondelok

Deviatnik za rodiny a za rokovanie biskupov na synode o rodine
(BA DNV, 28.9. – 6.10.2015)

1. deň
Modlíme sa za lásku medzi manželmi

Pápež František nás prosí o modlitbu za synodu o rodine týmito slovami: Cirkev potrebuje mnoho modlitby, potrebuje modlitbu plnú lásky k rodine a životu; modlitbu, ktorá sa raduje s radujúcimi a plače s plačúcimi.
Modlime sa za biskupskú synodu o rodine, aby celé zasadanie oživoval súcit Dobrého Pastiera so svojím stádom, zvlášť s ľuďmi a rodinami, ktorí sú z rôznych dôvodov „vysilení a skleslí ako ovce bez pastiera“.
Takto podporovaná a oživovaná Božou milosťou bude môcť cirkev ešte usilovnejšie a jednotnejšie dosvedčovať pravdu o Božej láske a jeho milosrdenstve voči rodinám celého sveta, pričom nevylúči žiadnu rodinu, či už je vo vnútri alebo mimo živého spoločenstva cirkvi.

Ježiš, Mária a Jozef, cez vás prežívame žiaru opravdivej lásky, na vás sa s dôverou obraciame.
Svätá Rodina Nazaretská, učiň aj z našich rodín miesta zdieľania a modlitby, opravdivé školy evanjelia a malé domáce cirkvi.
Svätá Rodina Nazaretská, nech naše rodiny už nikdy nezažijú násilie, uzavretosť a rozdelenie: Kto je zranený alebo pohoršený, nech čím prv zažije útechu a uzdravenie.
Svätá Rodina Nazaretská, nech budúca biskupská synoda prebudí vo všetkých vedomie o posvätnom neodňateľnom charaktere rodiny, o jej kráse v Božom pláne.
Ježiš, Mária a Jozef, počujte a vypočujte našu prosbu. Amen.

Človek je stvorený na obraz Boží, ktorý je láska. Vzájomná láska muža a ženy sa stáva obrazom absolútnej a nepominuteľnej lásky, ktorou nás Boh miluje. (ticho)

Na príhovor Márie a Jozefa a svätých patrónov našich rodín sa modlime:
Za upevnenie lásky medzi manželmi (prosíme ťa, vyslyš nás)
Za prehĺbenie ich vzájomnej úcty (prosíme ťa, vyslyš nás)
Za upevnenie vernosti jedného k druhému (prosíme ťa, vyslyš nás)

JKS 217
Duchu Svätý, príď z neba a vydať ráč zo seba žiaru svetla pravého, žiaru svetla pravého. Príď k nám, príď k nám Duchu Svätý, príď k nám, Duchu presvätý.

2. deň
Modlíme sa za zdieľanie medzi manželmi a rozvíjanie ich vzťahu

Ježiš, Mária a Jozef, cez vás... (ako 1. deň)

Kresťanskí manželia majú v cirkvi vlastný dar Božej milosti, ktorá zodpovedá ich stavu. Touto milosťou si manželia pomáhajú k svätosti manželským životom a výchovou detí. (ticho)