>>> Výpis z matriky: KRSTNÝ LIST - VYBAVENIE (rubrika články).

Kontakt na pána farára: fara.devinska@gmail.com (Andrej Kalamen)

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....19202122232425.....128  >>

Krst Krista Pána

9. 1. 2022, nedeľa

Farské oznamy pre 2. týždeň si môžete pozrieť v priloženom pdf súbore.

Požehnanie príbytkov

6. 1. 2022, štvrtok

Na sviatok Zjavenia Pána (Troch kráľov) je peknou tradíciou požehnanie vody v kostoloch a požehnanie našich príbytkov. Požehnaná (svätená) voda pripomína kresťanom krst, vieru podľa Ježiša Krista, snahu žiť na jeho spôsob. Z kostolov si možno vziať požehnanú vodu a kriedu domov a spolu s blízkymi si požehnať svoje príbytky.

Text modlitby a postup pri požehnaní našich bytov a domov (aj s verziou pre tlač).

Zjavenie Pána

6. 1. 2022, štvrtok

Charita DNV - rok v službe

2. 1. 2022, nedeľa

[obrázok - 2022-01-02-charita-DAKUJEME-2021.jpg]

Zo srdca dakujeme všetkým obetavým ľuďom, ktorí sa neváhali podeliť o potraviny, šatstvo, obuv, financie, či iné materiálne veci s ľuďmi v núdzi, o školské pomôcky pre deti z azyloveho centra a o svoje dioptrické okuliare s ľuďmi z Kene. Ďakujeme aj všetkým ochotným mamičkám a oteckom za pomoc pri chystaní medovníčkov pre "Boj proti hladu" ako aj prepravu vecí zo zbierok k núdznym. Ďakujeme za každú spoluprácu, dar či modlitbu! Vďaka Bohu za Vaše otvorené srdcia, ktoré z nás vytvarajú rodinu.

Brožúra o tom, čo všetko sa za rok podarilo - k nahliadnutiu vo formáte PDF.

2. nedeľa po narodení Pána

2. 1. 2022, nedeľa

Farské oznamy pre 1. týždeň v roku 2022 si môžete pozrieť v priloženom pdf súbore.

Slávnosť P. Márie Bohorodičky

1. 1. 2022, sobota

Svätej rodiny – Ježiša, Márie a Jozefa

26. 12. 2021, nedeľa

Farské oznamy pre 52. týždeň si môžete pozrieť v priloženom pdf súbore.

Narodenie Pána

25. 12. 2021, sobota

Koledovanie dobrej noviny 2021 - Podpora drobného podnikania na východe Ugandy

24. 12. 2021, piatok

AKTUALIZÁCIA (11.1.2022):

Milí priatelia, radi by sme poďakovali všetkým, ktorí sa zapojili do tohtoročnej zbierky Dobrej noviny, či už finančným darom alebo modlitbou.
Od 25.12. do 6.1. sa v pokladničkách v našom kostole vyzbieralo 1456,63€.
Ďakujeme aj našim koledníkom a koledníčkam, ktorí pripravili kolednícke video.

Poľnohospodárstvom sa tu živia ¾ populácie na vidieku. Nevyspytateľné zrážky či noví škodcovia predstavujú pre farmárov riziko, že svoje rodiny nebudú môcť uživiť.  Dobrá novina v spolupráci s Charitou Tororo podporuje štart podnikania. Keď uspejú, už nebudú odkázaní na vrtochy počasia a prilepšia si nielen oni, ale celé ich rodiny.

Začínajúci podnikatelia si prešli od kurzov základnej gramotnosti, cez prieskum trhu až po marketing. Zavŕšením ich niekoľkomesačného snaženia bol ucelený podnikateľský plán. Dnes spoločne podniká 1 500 žien a 500 mužov v 69 skupinách. 80 % skupín už dokonca dosahuje zisk. 15 farských skupín si otvorilo vlastný účet v banke.

Aj túto nezávislosť pre mnohých obyvateľov Ugandy môžete podporiť prostredníctvom zbierky DOBRÁ NOVINA.

Môžete tak urobiť modlitbou alebo prispením do finančnej zbierky – pokladničky budú až do 6.1.2022 u nás v kostole.

Ďakujeme Vám všetkým, ktorí ste sa rozhodli prispieť a koledníkom, že obetovali svoj čas dobrej veci. Požehnaný rok 2022!

Monika Magová

Andrej Kalamen

Video Dobrej noviny:

Podporiť dobrú novinu možete aj na https://www.dobranovina.sk/podporim/.

Boj proti hladu

19. 12. 2021, nedeľa

[2021-12-04-letak-bph-predna-strana-2021.webp]==> IE & Edge nepodporované ==> použite prosím prehliadač Chrome/Firefox/Opera

Vincentská rodina organizuje celoslovenskú verejnú zbierku "Boj proti hladu" na pomoc chudobným. Viac info na bojprotihladu.sk. Naša farnosť spoločne s Charitou DNV a mamičkami z farnosti sa zapojili do pečenia medovníčkov, ktoré budú dostupné v kostole ešte týždeň, do 19.12.2021. Ich kúpou prispejete na spomínanú zbierku. Ďakujeme!

<<   Strany:  1.....19202122232425.....128  >>