Ak máte nápady, pripomienky a vylepšenia ohľadne web-stránky alebo chcete prispieť nejakým článkom, fotkami alebo niečim iným, môžte nám napísať na adresu farnost.devinska@gmail.com (správca web-stránky).
    Ak máte dotazy priamo na pána farára, píšte na faradevinska@gmail.com (Andrej Kalamen).

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....50515253545556.....79  >>

Slávenie SDM v Dev. N. Vsi

8.3.2012, štvrtok

SDM_2012_mo.jpg

Dňa 1. marca 2012 sme v našom kostole už po 15-ty raz slávili "Svetový deň modlitieb" (SDM) - ekumenické podujatie kresťanských žien, ktoré sa slávi na celom svete. Tento rok bol program venovaný Malajzii na tému: Nech zvíťazí spravodlivosť! Na záver bola zbierka venovaná organizácii, ktorá pomáha vykorisťovaným ženám, pracujúcim v malajzijských domácnostiach. Priniesla: 350 Eur. Na programe sa zúčastnili v hojnom počte bratia a sestry z cirkevného zboru ev. cirkvi a. v. z Dúbravky.

Vďaka všetkým účastníkom podujatia, ako aj tým, ktorí pripravili pohostenie a darovali financie!

V rubrike Články - Modlitby/Meditácie nájdeme niektoré texty, ktoré odzneli na podujatí: článok - Nech zvíťazí spravodlivosť....

Stretnutie s rodičmi

8.3.2012, štvrtok

Pozývame na ďalšie stretnutie s rodičmi detí, čo sa pripravujú na Prvé sv. prijímanie – v F centre vo štvrtok 8. 3. o 18.45.

Slávnosť birmovania

3.3.2012, sobota

ABÚ Bratislava nám oznámil termín birmovky v Dev. N. Vsi – bude 20. mája 2012 o 15.00 v nedeľu.

Svetový ekumenický deň modlitieb

1.3.2012, štvrtok

Dňa 1. marca 2012 od 18.45 budeme opäť v našom kostole sláviť "Svetový deň modlitieb". Tento rok program pripravili kresťanské ženy viacerých cirkví z Malajzie. Hlavná téma: Nech zvíťazí spravodlivosť! Na záver bude aj zbierka venovaná na pomoc ženám, ktoré pracujú ako slúžky v domácnostiach a nemajú temer žiadne práva. Pripravíme si aj pohostenie v kostole. Vďaka!

Začiatok marca

27.2.2012, pondelok

Príležitosť k sv. pokánia je pondelok, štvrtok, piatok večer, utorok ráno. Na prvý piatok bude pred sv. omšou krížová cesta, takže tradičná meditácia a poklona "za obnovu cirkvi" už po omši nebude. V piatok zapisujeme nové úmysly na sv. omše od 17.00.

Zbierky

26.2.2012, nedeľa

V nedeľu 26. 2. 2012 sa po sv. omšiach koná jarná zbierka na Bratislavskú charitu.

V nedeľu 4. 3. sa po sv. omšiach koná zbierka na podporu katolíckej školy sv. Františka Assiského v Karlovej Vsi (opravujú telocvičňu; práce majú stáť 35 tisíc eur). Je to jediná cirkevná škola v IV. obvode BA. Má 400 žiakov. Bližšie: www.svfrantisek.sk

Vďaka!

Začiatok pôstnej doby

22.2.2012, streda

Na Popolcovú stredu máme bohoslužby ráno i večer; počas nich sa udeľuje tradičné znamenie popolom na znak našej túžby obrátiť sa k evanjeliu a uskutočniť pozitívnu zmenu v živote. Dospelí kresťania v tento deň zachovajú vážny pôst.

Pobožnosť krížovej cesty sa budeme modliť počas pôstnej doby vždy v piatok od 17.30.

Fašiangové stretnutie

11.2.2012, sobota

Pozývame na "Fašiangové stretnutie farníkov" – dňa 11. 2. (sobota) v F centre na Istrijskej č. 4 v čase 18.00 – 22.00.
Občerstvenie: svojpomocne z vlastných zásob a v ochote podeliť sa s ostatnými.
Ide o neformálne stretnutie so známymi a menej známymi, ktorých poznáme z videnia a chceme si nájsť čas na rozhovor.
Zodpovedná osoba: Ing. Peter Rajkovič (peter.rajkovic@gmail.com)

Začiatok februára 2012

29.1.2012, nedeľa

Príležitosť k sv. spovedi pred prvým piatkom mesiaca februára: pondelok, štvrtok, piatok večer, utorok ráno. Vždy asi 45 minút pred sv. omšou.

Na "prvý piatok" od 17.00 zapisujeme nové úmysly na sv. omše v sakristii; po omši o 18.45 meditácia a poklona za obnovu cirkvi.

Vo štvrtok 2. 2. slávime sviatok Obetovania Pána (Hromnice) aj posvätením sviec – "hromničiek" na začiatku sv. omše. Pri vhodnom počasí bude požehnanie sviec pred kostolom.

Detské katechézy - foto

16.1.2012, pondelok

Pár fotografií z detských katechéz si môžte pozrieť v našej fotogalérii.
<<   Strany:  1.....50515253545556.....79  >>