>>> Výpis z matriky: KRSTNÝ LIST - VYBAVENIE (rubrika články).

Kontakt na pána farára: fara.devinska@gmail.com (Andrej Kalamen)

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....72737475767778.....128  >>

Združenie zázračnej medaily

28. 2. 2016, nedeľa

Na základe iniciatívy niektorých našich farníkov prídu v nedeľu 28.2. na dopoludňajšie sv. omše sestry vincentky z Nitry. Budú nás informovať, čo je "Združenie zázračnej medaily". So záujemcami o zapojenie sa do spoločenstva ZZM bude stretnutie v F centre o 14.30. Viac: www.zzm.sk

Zbierka na Charitu

21. 2. 2016, nedeľa

V nedeľu 14.2. sa konala jarná zbierka na Charitu. Na podporu Bratislavskej charity sme zaslali: 910 €. Vďaka za darované!

Začiatok pôstnej doby

10. 2. 2016, streda

V stredu 10. 2. začneme spolu pôstne obdobie – prípravu na veľkonočné sviatky. V tento deň sa dospelí kresťania zaväzujú zachovať vážnejší pôst, čo značí nejesť mäso a iba raz za deň sa najesť do sýtosti. Na Popolcovú stredu máme v našom kostole sv. omše o 8.00 a 18.00.

V pôstnom období sa modlievame krížovú cestu – vždy piatok od 17.30.

Na 1. pôstnu nedeľu sa konajú jarné zbierky na Charitu. U nás po sv. omšiach.

GoodSports International Slovensko

9. 2. 2016, utorok

[obrázok - basketbal] [obrázok - GoodSports International: 2%]

Prejsť k projektu.

Fotky z detských katechéz

9. 2. 2016, utorok

fotky z DK 2013/2014Album Detské katechézy sme doplnili o výber fotiek z poslednej detskej katechézy. Nájdete ich vo fotogalérii, alebo si ich môžete prezerať kliknutím priamo na obrázok.

Stretnutie s rodičmi

4. 2. 2016, štvrtok

Vo štvrtok 4.2. pozývame na stretnutie rodičov tých detí, ktoré sa tento rok pripravujú na Prvé sv. prijímanie. Stretnutie začína v F centre o 19.00. Prosíme o účasť aspoň jedného z rodičov alebo ich zástupcu.

Začiatok februára

1. 2. 2016, pondelok

Pred prvým piatkom mesiaca februára je príležitosť k sv. pokánia pondelok, utorok, stredu, štvrtok a piatok pred sv. omšami a po nich.

Utorok 2.2. na sviatok Obetovania Pána (Hromnice) je sv. omša o 18.00; na túto sv. omšu si prinesme sviece na požehnanie.

Na prvý piatok 5.2. zapisujeme nové úmysly na sv. omše v sakristii od 17.00.
Po sv. omši v piatok pozývame na meditáciu a poklonu za obnovu cirkvi.

Koncert - tamburáši

31. 1. 2016, nedeľa

[obrázok - 2016-01-31-kud-sv.anacrip-1240.png]

V nedeľu 31.1. o 16.30 pozývame do nášho kostola na koncert.
Účinkuje tamburášsky orchester KUD Sveta Ana zo Záhreba a ich hostia.
Koncert spoluorganizuje Črip z DNV.

Výsledok zbierky v arcidiecéze

21. 1. 2016, štvrtok

Arcibiskupský úrad Bratislava ďakuje za finančnú zbierku, ktorá sa konala v novembri 2015 z príležitosti sviatku patróna našej arcidiecézy, sv. Martina. V celej arcidiecéze sa vyzbieralo 121.400 €. Táto suma bola už rozdelená na dve rovnaké časti a odoslaná:
1. na zabezpečenie fungovania kliniky bl. sestry Zdenky v irackom Erbile;
2. na projekt vzdelávacieho programu pre deti utečencov v Jordánsku a Libanone.
Vďaka!

Požehnanie príbytkov

6. 1. 2016, streda

Na sviatok Zjavenia Pána (Troch kráľov) je peknou tradíciou požehnanie vody v kostoloch a požehnanie našich príbytkov. Požehnaná (svätená) voda pripomína kresťanom krst, vieru podľa Ježiša Krista, snahu žiť na jeho spôsob. Z kostolov si možno vziať požehnanú vodu a kriedu domov a spolu s blízkymi si požehnať svoje príbytky.

Text modlitby a postup pri požehnaní našich bytov a domov
nájdeme (aj s verziou pre tlač) --> TU.
<<   Strany:  1.....72737475767778.....128  >>