>>> Výpis z matriky: KRSTNÝ LIST - VYBAVENIE (rubrika články).

Kontakt na pána farára: fara.devinska@gmail.com (Andrej Kalamen)

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....76777879808182.....128  >>

Začiatok júla

1. 7. 2015, streda

Pred prvým piatkom mesiaca júla spovedáme každý všedný deň pred a po sv. omšiach.
V piatok od 18.00 zapisujeme nové úmysly na sv. omše v sakristii.
Piatok po sv. omši je tradičná meditácia a poklona za obnovu cirkvi.

Neprehliadnime! Počas prázdnin budú nedeľné sv. omše tri: 8.00, 10.30 a 19.00 (platí od nedele 5.júla).

Petícia proti hazardu

28. 6. 2015, nedeľa

Začala sa podpisovať petícia proti hazardu. Akcia je podporovaná starostami mestských častí Bratislavy. Podľa zákona SR treba získať 120 tisíc podpisov občanov Bratislavy, aby mesto mohlo zakázať hazardné hry na svojom území. Prosíme o podporu tejto veci. Podpisové hárky sú v našom kostole pri novinách a na nástenke. (Podpisovať môžu len občania s trvalým pobytom v Bratislave.)

Foto zo slávnosti

21. 6. 2015, nedeľa

Albumy s fotografiami z oboch slávností Prvého sv. prijímania sú v sakristii. Možno si ich podľa vzoriek pozrieť a objednať (foto i CD).

Farský tábor pre deti

20. 6. 2015, sobota

[obrázok - 2015-08-detsky-tabor.png]

Termín:    3.-7. august 2015
Miesto:     F-centrum DNV, hrad Červený kameň, Devínska kobyla
Účastníci: najmä deti z Devínskonovoveskej farnosti vo veku 6-11 rokov

Viac informácií v rubrike články - info.

Rodina a znamenia čias - pozvánka na tretiu besedu

15. 6. 2015, pondelok

Pozývame na prednášky a besedy, ktoré venujeme téme rodiny - zvlášť v súvise so synodou o rodine.
Téma tretej besedy: Trvalý záväzok lásky - dar či bremeno? Potrebujeme zadné dvierka či možnosť reklamácie?
Hosť: JUDr. Martin DILONG
Viac info v priloženom pdf.

Mediálny partner:

Vyveska

Juniáles

14. 6. 2015, nedeľa

[obrázok - 2015-06-14-Juniales-2015.pdf.png]

V nedeľu 14.6. pozývame na tanečný a hudobný program.
Viac na priloženom plagáte.

Rodina a znamenia čias - pozvánka na druhú besedu

4. 6. 2015, štvrtok

Téma druhej besedy: Sme stvorení pre lásku - čo s tým robí individualizmus a hedonizmus v súčasnej spoločnosti?
Viac info v priloženom pdf.

Mediálny partner:

Vyveska

Začiatok júna

1. 6. 2015, pondelok

Na hody bola farská ofera. Priniesla 1060 €. Vďaka za darované.

V prvom týždni mesiaca júna je príležitosť k sv. pokánia vo všedné dni pred sv. omšami i po nich.

Na prvý piatok zapisujeme nové úmysly na sv. omše v sakristii od 18.00; po sv. omši v piatok je tradičná meditácia a poklona za obnovu cirkvi.

Piesne k chorvátskej sv. omši

25. 5. 2015, pondelok

Piesne a spievané modlitby k chorvátskej sv. omši nájdeme v tomto priloženom pdf. Možno si text vytlačiť a priniesť so sebou. V sakristii ponúkame aj modlitebné knižky v chorvátskej reči z Eisenstadtu.

Pohreb kňaza

23. 5. 2015, sobota

Dňa 20.5.2015 zomrel vdp. Vincent Mader, kanonik a farár na odpočinku v Novej Vsi n. Žitavou (pri Vrábloch). Bol rodákom z Devínskej Novej Vsi, vysvätený za kňaza r. 1950. Dlhé roky pôsobil vo farnosti Nová Ves n. Žitavou.

Pohreb vdp. V. Madera a pohrebná sv. omša sa slávia v Novej Vsi n. Žitavou v sobotu 23.5.2015 o 15.00 v miestnom kostole.

Vdp. Vincent Mader bol dobrý, múdry a skromný kňaz, na ktorého môže byť Devínska Nová Ves hrdá. Nech odpočíva v pokoji!
<<   Strany:  1.....76777879808182.....128  >>