>>> Výpis z matriky: KRSTNÝ LIST - VYBAVENIE (rubrika články).

Kontakt na pána farára: fara.devinska@gmail.com (Andrej Kalamen)

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....82838485868788.....128  >>

Stretnutie s rodičmi

23. 10. 2014, štvrtok

Dňa 23. X. 2014 pozývame rodičov detí, ktoré majú ísť koncom tohto školského roka na prvé sv. prijímanie, na stretnutie a poradu: V F centre, Istrijská 4, o 19.00.

Týka sa to zvlášť rodičov detí, ktoré sú žiakmi 3. ročníka ZŠ, ale aj starších, ak neboli a chcú ísť na prvé sv. prijímanie. Tiež sa to týka rodičov, ktorých deti navštevujú školy mimo DNV, ale na prvé sv. prijímanie by chceli ísť v našej farnosti.

Misijná nedeľa

19. 10. 2014, nedeľa

V nedeľu 19. X. slávime misijnú nedeľu. Sv. omše o 8.00 a 11.00 bude s nami sláviť páter Stanislav Krajňák SVD, ktorý bude mať príležitostnú kázeň o misiách. Po všetkých sv. omšiach budú zbierky na misie, venované na podporu činnosti cirkvi zvlášť v chudobnejších krajinách.

Púť v Marianke

4. 10. 2014, sobota

V sobotu 4.10. je pravidelná mesačná púť v Marianke. Ruženec a sv. omša začnú o 15.00. Tentoraz púť pripraví naša farnosť. Pozývame k účasti.

Začiatok októbra

1. 10. 2014, streda

Príležitosť k sv. pokánia pred prvým piatkom: pondelok, štvrtok, piatok večer od 18.00; utorok a stredu ráno pol hod. pred sv. omšou.

V piatok od 18.00 zapisujeme nové úmysly na sv. omše v sakristii. Po sv. omši v piatok je meditácia a poklona za obnovu cirkvi.

V októbri sa budeme slávnostnejšie modliť sv. ruženec – vždy pol hodinu pred sv. omšami. Začneme 1.10., keď bude v stredu ráno aj sv. omša.

V nedeľu 5.10. pri sv. omši o 11.00 slávime poďakovanie za úrodu. Túto sv. omšu pripravia zvlášť naše katechétky so žiakmi NV. Prosíme o príspevky do pohostenia, ktoré bude po sv. omši. Počítame s tým, že deti i dospelí radi niečo prinesú z úrody našich záhrad, aby sa podelili s ostatnými.

V nedeľu 5.10. je aj výročná poklona Sv. Oltárnej v našom kostole. Kostol bude otvorený na tichú modlitbu aj popoludní, keď bude vyložená Sv. Oltárna od 12.30 do 19.00.

Burza šatstva

27. 9. 2014, sobota

Burza šatstva je opäť v sobotu 27.9. od 14.00 do 18.00 v F centre (BA - DNV, Istrijská 4). Možno priniesť dobré, čisté veci na darovanie a tiež je možné prísť si hneď niečo vybrať.

Farský futbalový turnaj

24. 9. 2014, streda

2014_futbal_turnaj.jpg

Je potrebné sa vopred prihlásiť. Kontakt: Martin Macík

Vysielanie na Lumene

24. 9. 2014, streda

Na rádiu Lumen má sa vysielať o našej farnosti v stredu 24. 9. o 20.30. Pravidelný program zo života vo farnostiach sa tentoraz nahrával s ľuďmi z našej farnosti.
Reláciu si môžete vypočuť aj z archívu rádia Lumen.

Weitov lom

15. 9. 2014, pondelok

Pondelok na sviatok Sedembolestnej P. Márie máme vo farnosti dve sv. omše. V kostole o 8.00 a vo Weitovom lome na Devínskej Kobyle o 18.00 (hodinu prv ako zvyčajne, aby sme skončili do západu slnka). Vo Weitovom lome bude účinkovať náš kostolný spevokol a orchester dychových nástrojov FOR Bratislava. Cesta do Weitovho lomu vedie od zastávky autobusu č. 28 v strede medzi DNV a Devínom strmým chodníkom nahor alebo z DNV cez Sandberg ponad vinohrady.

Zároveň v tento deň pozývajú slovenskí biskupi do Šaštína na celonárodnú púť z príležitosti 450 rokov uctievania Sedembolestnej v Šaštíne. Hl. sv. omša je tam 15. 9. o 10.30 a vedie ju kardinál J. Tomko.

Detské katechézy

7. 9. 2014, nedeľa

Milé deti, rodičia a mladí,

sme radi, že sa opäť všetci spolu môžeme stretávať pri detských katechézach. V novom školskom roku 2014/2015 budú detské katechézy prebiehať počas sv. omše o 9.30 hod. S.....

.....čítať celé >>

Zmeny v bohoslužbách

7. 9. 2014, nedeľa

Od nedele 7. 9. máme na želanie pána arcibiskupa štyri sv. omše. Bohoslužby dopoludnia sú dosť nahustené, pred žiackymi sv. omšami nebude čas na prípravu a kostol sa nestihne vyvetrať.

Hľadáme riešenie, ktoré si budeme môcť osvojiť ako najlepšie. Pokračujeme v úsilí presadiť u pána arcibiskupa projekt rozšírenia nášho kostola.

Informácie, ako slávia sv. omše v nedeľu farár a kaplán, možno nájsť na nástenke a na webe farnosti.
<<   Strany:  1.....82838485868788.....128  >>