Začiatok hokejovej sezóny v našej farnosti

Konečne mrzne!

31. 12. 2008, streda

Autor: Juraj Kopačka

Konečne pár dní trochu mrzlo. V Bratislave je to udalosť zriedkavá, a tak ju v našej farnosti využili početní fanúšikovia zimných športov. Rybník v DNV je populárnym miestom pre zimné radovánky. Oplatí sa zájsť aj trošku ďalej na početné jazierka a vyliate ramená rieky Moravy, ale na našom rybníku to aj tak najviac „žije“.

Rybnik_DNV_002.jpg
Prví korčuliari sa objavili na ľadovej ploche už skoro ráno. Niektorí bez pudu sebazáchovy hupli rovno na ľad, iní najprv opatrne vyskúšali pevnosť povrchu. Teplota sa pohybovala okolo -5 °C už niekoľko dní, ale aj tak sa mi zdalo, že na hrúbke ľadu by mohol ešte trošku popracovať tuhší mráz. Tak či onak korčuliarov pribúdalo a okolo obeda jazerom lietalo minimálne 70-80 ľudí.

Rybnik_DNV_020.jpg
Pravý hokejista nepotrebuje vyhrievanú šatňu so sprchami. Devínskonovoveským hokejovým reprezentantom neprekážajú mrznúce prsty pri šnurovaní korčúľ. Poniektorí využili príležitosť pri vode aj na opaľovanie :-).

Rybnik_DNV_011.jpg
Na ľadovej ploche vyrástlo aspoň 6 hokejových ihrísk. Zahrali si malé deti, študenti, ale aj dospelí. Dokonca sa objavilo aj pár seniorov. Niektorí mali hokejové bránky, iný využili ako náhradu klasiku - topánky alebo tašky.

Rybnik_DNV_009.jpg
Štvrtinu rybníka obopínal rôznorodý autopark aktívnych fanúšikov ľadového hokeja.

Rybnik_DNV_012.jpg

Miestami pofukoval chladný vietor, rozosievajúci snehový poprašok po celom ľade. Pripomínalo to dokumentárny film z polárnych oblastí, chýbali už len ľadové medvede.

Rybnik_DNV_015.jpg
V našej farnosti nám vyrastajú nádejní hokejisti :-). Ani najmenším deťom neprekážal štipľavý mráz a časté pukliny v ľade. Niektorí rodičia ťahali po ľade svoje potomstvo na saniach alebo dokonca tlačili v detských kočíkoch.

Rybnik_DNV_016.jpg
Hokej si zahrali aj zástupkyne ženskej časti populácie našej farnosti. Hrdinsky sa naháňali za pukom a nešetrili súpera.

Rybnik_DNV_024.jpg
Rybnik_DNV_022.jpg

Tak takto to vyzerá na rybníku v Devínskej Novej Vsi, keď konečne začne mrznúť. Je dobré, že ľudia z našej farnosti nie sú leniví, ale naopak využívajú príležitosti na zimné športy v prírode. V zdravom tele zdravý duch.

Viac fotiek k tomuto článku (aj vo vačšom rozlíšení) si môžte pozrieť vo fotogalérii.