>>> Výpis z matriky: KRSTNÝ LIST - VYBAVENIE (rubrika články).

Kontakt na pána farára: fara.devinska@gmail.com (Andrej Kalamen)

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....15161718192021.....128  >>

OZ GAUDETE Vás srdečne pozýva na prednášku

10. 6. 2022, piatok

[obrázok - 2022_6__Neupauer_Nenapadni_hrdinovia_fin.jpg]

PO STOPÁCH NENÁPADNÝCH HRDINOV
 ... A ICH ZÁPASU O VNÚTORNÚ SLOBODU

Medzi nami žijú ľudia, ktorí šli proti prúdu. Zaplatili za to vysokú daň, na ktorú sa už skoro zabudlo.
Cieľom stretnutia je pripomenúť si osobnosti, ktoré boli počas komunistického režimu nositeľmi solidarity. Je dobré spoznať ich príbehy. Projekt Nenápadní hrdinovia vedie mladých ľudí k objavovaniu minulosti a ľudí, ktorí nám prinavrátili slobodu.
Nenápadní hrdinovia, o.z. pripravuje a realizuje viacero projektov zameraných na odovzdávanie skúseností medzi mladými ľuďmi a generáciou tých, ktorých postoje, utrpenie, nepoddajnosť nám prinavrátili slobodu.

Prednáška sa uskutoční  10. 6. 2020, 18:00 – 20:30 v F centre.

Workshop pripravil a bude viesť Mgr. František Neupauer, PhD.
Profesijne sa venuje histórii a popularizácií dejín. Je spoluautorom niekoľkých monografií, odborných štúdií a článkov o období komunistického režimu. Je autorom a gestorom projektu „Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom“ a tiež historikom Ústavu pamäti národa. Žije v Limbachu.

Vstup je bezplatný, stačí prísť :-)
Podujatie je pripravené predovšetkým pre mladých, birmovancov, ale prísť môže ktokoľvek má o tému záujem.

Nedeľa Zoslania Ducha Svätého

5. 6. 2022, nedeľa

Farské oznamy pre 23. týždeň si môžete pozrieť v priloženom pdf súbore.

Jarná potravinová zbierka Charity DNV

31. 5. 2022, utorok

Tak ako v zime, radi by sme pomohli niekoľkým rodinám v núdzi, s ktorými spolupracujeme formou potravinovej pomoci.

V mesiacoch apríl-máj prijímame akékoľvek trvanlivé potraviny, po dohode aj ovocie a zeleninu a iné

2022-Jarna_potravinova_zbierka.webp

Najmä však:
🟢 Cestoviny
🟢 Ryža
🟢 Strukoviny
🟢 Konzervy
🟢 Kompóty, zaváraniny
🟢 Olej, ocot
🟢 Cukor, soľ, koreniny
🟢 Múka
🟢 Balená voda (aj dojčenská), malinovka
🟢 Zemiaky, cibuľa
A pod.

Ak by ste mali niečo z toho doma a chceli by ste sa podeliť, budeme radi ak nás budete kontaktovať cez Facebook alebo mail: charitadnv@gmail.com a dohodneme odber potravín.

Ďakujeme!

Komunitné zdravotnícke pomôcky

31. 5. 2022, utorok

2022-KOMUNITNE_ZDRAVOTNE_POMOCKY.webp

Ak máte doma nepotrebné ZRAVOTNÍCKE POMÔCKY (barle, vozík a pod.), ktoré by ste radi DAROVALI alebo aspoň ich viete ZAPOŽIČAŤ, DAJTE NÁM O SEBE VEIDEŤ.

👉 Pripravíme DATABÁZU týchto POMÔCOK, takže ktokoľvek by niečo z týchto pomôcok potrebovali, môžete sa na nás obrátiť a prepojíme  ho s darcom

👉 Nakoľko NEMÁME SKLADOVÉ PRIESTORY nemôžeme pomôcky prevziať, avšak môžeme dat šancu tomu, aby boli ďalej užitočné.

👉 Chceme podporiť KOMUNITNÚ SOLIDARITU medzi nami, obyvateľmi Devínskej Novej Vsi.

👉 OZVITE SA cez Facebook alebo na mail: charitadnv@gmail.com aj vy, ktorí ZRAVOTNÉ POMÔCKY POTREBUJETE.

CHARITA DNV

7. veľkonočná nedeľa

29. 5. 2022, nedeľa

Farské oznamy pre 22. týždeň si môžete pozrieť v priloženom pdf súbore.

Adorácia za duchovne povolania v našej farnosti

26. 5. 2022, štvrtok

2022-05-26-ADORACIA_-_za_duchovne_povolania.webp

Pozývame na moderovanú adoráciu za duchovne povolania v našej farnosti, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 26.5.2022 po večernej svätej omši približne od 19:15 hod do 20:15 hod.

6. veľkonočná nedeľa

22. 5. 2022, nedeľa

Farské oznamy pre 21. týždeň si môžete pozrieť v priloženom pdf súbore.

Zóna bez peňazí

15. 5. 2022, nedeľa

2022-05-14-Zona_bez_penazi_-_plagat2.webp

Charita DNV pozýva všetkých, ktorí by chceli darovať nepotrebné ale funkčné a zachovalé oblečenie, predmety z domácnosti, športové potreby, hračky, knižky a pod. aby sa ozvali buď na Facebook Charita DNV alebo mailom na charitadnv@gmail.com.  Na všetkých ostatných sa tešíme už v sobotu 14.5.2022 od 10:00 do 12:00 v Domčeku vedľa kostola.

Tešíme sa na vás!

5. veľkonočná nedeľa

15. 5. 2022, nedeľa

Farské oznamy pre 20. týždeň si môžete pozrieť v priloženom pdf súbore.

4. veľkonočná nedeľa

8. 5. 2022, nedeľa

Farské oznamy pre 19. týždeň si môžete pozrieť v priloženom pdf súbore.

<<   Strany:  1.....15161718192021.....128  >>