Ak máte nápady, pripomienky a vylepšenia ohľadne web-stránky alebo chcete prispieť nejakým článkom, fotkami alebo niečim iným, môžte nám napísať na adresu farnost.devinska@gmail.com (správca web-stránky).
    Ak máte dotazy priamo na pána farára, píšte na faradevinska@gmail.com (Andrej Kalamen).

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....53545556575859.....79  >>

Poďakovanie

3.12.2011, sobota

Veľká vďaka všetkým ľuďom z našej farnosti, ktorí pripravili program minulej nedele: "Začíname spolu advent". Finančné dary boli: na školu v Guatemale – 365 €; z občerstvenia na školu – 610 €; za výrobky z Guatemaly na jedlo pre deti: 580 €. Vďaka!
Ešte potrebujeme na náš záväzok - prispieť ročne na školu 2 tisíc eur - vyzbierať ďalších 1 tisíc eur.

Začiatok decembra

27.11.2011, nedeľa

Príležitosť k sv. pokánia: pondelok, utorok, piatok večer (asi od 17.00), štvrtok ráno.

Nové úmysly na sv. omše zapisujeme v piatok v sakristii od 17.00. Tradičná meditácia na prvý piatok tentoraz nebude.

Upozornenie pre vodičov: V nedeľu 4.12. nebude možné parkovať na Hradištnej ul. pod kostolom; budú tam predvianočné trhy.

V sobotu 3.12. je slávnosť v Marianke – pútnický kostol je vyhlásený za "baziliku minor". Sv. omša s arcibiskupom S. Zvolenským je o 14.00.

Začíname spolu advent

27.11.2011, nedeľa

Pozývame na spoločné slávenie začiatku adventu. Presný program podujatia je na priloženom plagátiku. Prosíme o prinesenie doma pripraveného pečiva a koláčikov na občerstvenie (v nedeľu 27.11. do F centra buď o 9.00 alebo o 13.30). Výťažok z predaja občerstvenia pridáme do zbierky na školu pre indiánske deti v Guatemale, ktorú podporujeme už po štvrtý rok spolu s viedenskou farnosťou Maria Hietzing. Vďaka vopred všetkým spolupracovníkom!

[Začíname spolu advent 2011]

Zbierky

20.11.2011, nedeľa

V nedeľu 13.11.2011 sa v bratislavskom arcibiskupstve konala tzv. "Svätomartinská" zbierka. Cieľom zbierky je zakúpenie prístroja pre Detskú fak. nemocnicu v BA. Za našu farnosť sme prispeli sumou: 985 €. Vďaka!

V nedeľu 27.11.2011 v rámci programu „Začíname spolu advent“ bude v F centre aj zbierka na školu pre deti v Guatemale, ktorú podporujeme už štvrtý rok spolu s viedenskou farnosťou Maria Hietzing. Tiež výťažok z darov pri občerstvení v F centre pôjde na túto školu. Vďaka!

V nedeľu 4.12.2011 bude po sv. omšiach v našom kostole zbierka na Bratislavskú charitu.

Spomienka na zomrelých

1.11.2011, utorok

Dňa 1.11.2011 (utorok) o 17.00 na sviatok Všetkých svätých pozývame na spomienkovú pobožnosť za našich zomrelých blízkych. Začiatok je na cintoríne pri kríži, potom pokračovanie v kostole pásmom meditácie a hudby. Záver asi o 17.45.

Začiatok novembra 2011

1.11.2011, utorok

Na podporu misií (zbierka bola 23.10.) sme darovali 1050 €. Vďaka všetkým darcom!

Príležitosť k sv. pokánia je v našom kostole okrem 1.11. každý deň od pondelka do piatka večer.

Na prvý piatok dňa 4.11. od 17.00 zapisujeme nové úmysly na sv. omše v sakristii; po omši je meditácia a poklona "za obnovu cirkvi".

Možnosť darovať krv je v F centre vo štvrtok 3.11. dopoludnia (8.00-11.00). Organizuje ČK.

Podmienky - 1. sv. príjímanie + birmovka

23.10.2011, nedeľa

Podmienky na slávenie 1.sv. prijímania pre šk. rok 2011/2012 a podmienky na prijatie sv. birmovania pre rok 2012 nájdete v sekcii "články --> info".

Stretnutie s rodičmi

21.10.2011, piatok

Pozývame na stretnutie rodičov tých detí, ktoré sa pripravujú druhý rok na „Prvé sv. prijímanie“ (zväčša sú to tretiaci na ZŠ); stretnutie je v piatok 21. X. 2011 o 19.45 v F centre.

Urnový háj

9.10.2011, nedeľa

Pripravujeme urnové miesta

Vzhľadom na nedostatok miesta pre nové hroby a kvôli trvalému záujmu o urnové miesta na cintoríne sme začali realizovať výstavbu nového priestoru na uloženie urien – urnového hája na uloženie asi 1800 urien. Urnový háj chceme dokončiť do 1.11.2011 a nové urnové miesta sa budú vydávať a realizovať od marca 2012. (V zimnom počasí by nebolo vhodné robiť práce na cintoríne.)

[obrázok - Urnový Háj]

Cenu za urnové miesto ešte oznámime; bude sa odvíjať od celkových nákladov na realizáciu urnového hája, čo sa vydelí počtom urnových schránok. Urnové schránky budú realizované zo žulového kameňa v rôznych odtieňoch podľa požiadaviek objednávateľa; budú mať však jednotnú podobu, určenú architektom. Urnové miesta v zemi sa pre nedostatok miesta už nebudú vydávať, ale ponúkame možnosť preniesť si urnové miesto, ktoré sa nachádza v zemi, do novovybudovaného urnového hája. Celkový architektonicky návrh si môžete pozrieť na vizualizácii Ing. arch. Martina Kvasnicu, ktorý je autorom projektu.

[obrázok - Urnový Háj]

PS: Pokiaľ sa vykonávajú práce na cintoríne, prosíme všetkých nájomcov, ktorý majú v blízkosti stavby hrobové miesta, o porozumenie z dôvodu zvýšenej prašnosti. Taktiež prosíme všetkých, aby nevstupovali na stavenisko, ani sa k nemu nepribližovali, aby nedošlo k úrazu (z betónov trčia nebezpečné železá na základy).

Poďakovanie za dary Božej prírody

9.10.2011, nedeľa

V nedeľu 9. 10. pri sv. omši o 10.30 sa poďakujeme za Božie dary, ktoré dostávame cez prírodu a prácu ľudí. Pripravíme katechézu pre deti. Deti prosíme, aby priniesli doma upečené darčeky na pohostenie; tiež prosíme starších, ktorí budú na pohostení, aby tiež malým darom upečeným doma prispeli do pohostenia; prinesme aj vlastné fotky z prírody, ktoré vystavíme na panele v kostole, aby sme sa aj takto poďakovali. Po sv. omši sa pohostíme.
<<   Strany:  1.....53545556575859.....79  >>