>>> Výpis z matriky: KRSTNÝ LIST - VYBAVENIE (rubrika články).

Kontakt na pána farára: fara.devinska@gmail.com (Andrej Kalamen)

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....58596061626364.....128  >>

Poďakovanie - Tomáš

21. 6. 2017, streda

„Milí priatelia! Niektoré dni v našej Devínskonovoveskej farnosti patria k výnimočným. Som veľmi rád, že k nim môžeme pripočítať aj minulotýždňovú nedeľu, 11. júna 2017, kedy som spolu s Vami a spolu s množstvom hostí z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia - z Nemecka, z Rakúska, Poľska, z Čiech, Talianska či zo Spojených štátov Amerických mohol vytvoriť jedno veľké spoločenstvo počas mojej prvej, t.j. primičnej sv. omši. Som vám všetkým nesmierne vďačný za všetky Vaše prejavy priateľstva a žičlivosti. Nepovažujte prosím za preháňanie, keď poviem, že aj vďaka Vám moja prvá sv. omša patrila k najintenzívnejším a najkrajším chvíľam v mojom duchovnom živote.

Nech Vám náš Pán odmení každú Vašu pomoc, ktorou ste mi v rôznych formách pomohli pri príprave, organizácii alebo realizácii tejto slávnosti. Uisťujem Vás, že naše farské spoločenstvo v "Devínskej" ostáva aj naďalej v mojich myšlienkach a modlitbách, aj keď budem pastoračne pôsobiť na iných miestach bratislavskej arcidiecézy. Od 1. júla ma takto môžete stretnúť na mojom prvom kaplánskom pôsobisku vo farnosti Skalica. Dvere u mňa nájdete vždy otvorené.

Nech Vás Pán zahrnie svojím požehnaním!

Váš

Tomáš“

Božie Telo - Bratislava

18. 6. 2017, nedeľa

V nedeľu 18. júna 2017 sa bude konať v Bratislave vonkajšia verejná slávnosť Božieho tela pozostávajúca zo svätej omše na Primaciálnom nám. začínajúcej o 10.30 hod. a následnej eucharistickej procesie k farskému kostolu na Župnom námestí (Trojička). Pozývame Vás zúčastniť sa tejto spoločnej slávnosti a tak vydať svedectvo živej viery v Ježiša Krista prítomného v Oltárnej sviatosti.

Chorvátska sv. omša v nedeľu 11:00

18. 6. 2017, nedeľa

[obrázok - 2017-06-Festival_2017_Pozvanka.jpg]

Chorvátsky kultúrny zväz pozýva na festival chorvátskej kultúry.
V nedeľu 18.6. bude sv. omša o 11:00 v chorvátskom jazyku. Texty a spievané modlitby k chorvátskej sv. omši nájdete v tomto priloženom pdf. Text si môžete vytlačiť a priniesť so sebou.
Celý program festivalu je na priloženom plagátiku.

Prikázaný sviatok

15. 6. 2017, štvrtok

Vo štvrtok 15. 6. je prikázaný sviatok Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi, Božie telo. Sväté omše budú o 8.00, 17.00, 19.00. Pozývame prvoprijímajúce deti, aby na sv. omšu o 17.00 prišli v ich slávnostnom oblečení.

Farská ofera, zbierka na masmédiá

14. 6. 2017, streda

V minulé nedele boli zbierky na masmédia 634,94 eur a tiež farská ofera 1279,69 eur. Pán Boh zaplať a vďaka za Vašu ochotu deliť sa.

Primície

11. 6. 2017, nedeľa

Drahí priatelia

V tomto roku budeme po 67 rokoch opäť prežívať veľkú radosť, keď z nášho farského spoločenstva, jeden z nás prijme sviatosť Kristovho kňazstva.
Dovoľte mi preto, v mene nášho rodáka Tomáša Jendrucha Vám oznámiť, že v sobotu 10. júna 2017 sa uskutoční jeho Kňazská vysviacka v Katedrále Sv. Martina v Bratislave.
V nedeľu 11. júna, na slávnosť Najsvätejšej Trojice bude Tomáš sláviť svoju prvú (primičnú) sv. omšu, u nás v Devínskej Novej Vsi.
Všetkých vás v jeho mene pozývame, či už v sobotu 10. júna do Katedrály, alebo v nedeľu 11. júna sem do našej farnosti, aby sme tak spolu vytvorili spoločenstvo s našim novokňazom pri oltári.
V prípade, že by ste mali ochotu nejakým spôsobom pomôcť pri organizácii, pri príprave pohostenia alebo liturgie, prosím, dajte nám vedieť. Za každú vašu pomoc vám vopred ďakujeme.
Viac informácii nájdete na nástenke vo veži, alebo nám môžete poslať mail na adresu vysviackadnv@gmail.com.

Farská ofera

4. 6. 2017, nedeľa

Pri príležitosti sviatku nášho kostola bude farská ofera. Pán Boh zaplať a vďaka za Vašu ochotu deliť sa.

Hody

4. 6. 2017, nedeľa

V nedeľu 4.6.2017 slávime zasvätenie nášho chrámu. Sv. omšu o 11.00 bude celebrovať vdp. PaedDr. Marián Bér, riaditeľ klubu priateľov TV Lux.

Novéna k Duchu Svätému

4. 6. 2017, nedeľa

V nedeľu 4.6. budeme sláviť sviatok Zoslania Ducha Svätého a tejto udalosti je zasvätený aj náš kostol. Z tejto príležitosti Vás pozývame pripraviť sa na naše hody aj trocha duchovne. Od piatka 26.5. bude po sv. omšiach vyložená sviatosť oltárna a budeme sa spolu modliť novénu k sviatku zoslania Ducha Svätého.

Modlitba novény k Duchu Svätému, ktorú sa modlíme v kostole je od P. Vojtecha Kodeta, O. Carm., jej text nájedte aj tu: http://modlitba.sk/?p=7921

Fatimská sobota

3. 6. 2017, sobota

V nasledujúcom týždni je prvá sobota mesiaca jún. O 7.00 začíname modlitbou pobožnosti Fatimskej soboty. Po nej bude sv. omša.
<<   Strany:  1.....58596061626364.....128  >>