>>> Výpis z matriky: KRSTNÝ LIST - VYBAVENIE (rubrika články).

Kontakt na pána farára: fara.devinska@gmail.com (Andrej Kalamen)

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....70717273747576.....128  >>

Výstava - prezentácia

26. 4. 2016, utorok

Predstavenie výstavy akad. maliara Milana Bočkaya, ktorá je inštalovaná v F centre, sa koná za osobnej účasti autora v utorok 26. 4. o 18.00. Akcia je zvlášť pre kandidátov sv. birmovania, ale vítaní sú aj iní záujemcovia.

Finančné zbierky

24. 4. 2016, nedeľa

V nedeľu 24. apríla sa konala celoeurópska zbierka, vyhlásená pápežom Františkom, na Ukrajinu. Darovali sme: 1320 €. Vďaka! Výnos zo zbierky rozdelí vatikánska charitatívna organizácia "Cor unum" prostredníctvom rehoľných spoločností na Ukrajine tým, čo pomoc najviac potrebujú – bez ohľadu na politické zaradenie.

V nedeľu 17. apríla konala sa zbierka na kňazský seminár v Bratislave. Darovali sme: 720 €. Vďaka!

Stretnutie s rodičmi

21. 4. 2016, štvrtok

Stretnutie s rodičmi detí, ktoré sa tento rok pripravujú na Prvé sv. prijímanie, sa koná vo štvrtok 21.4. v F centre o 19.00. Prosíme o zodpovednú účasť!

Letný tábor pre deti

11. 4. 2016, pondelok

[obrázok - 2016-04-10-PLAGAT-tabor-SP2016.jpg]

Pozývame všetky deti vo veku 5 – 15 rokov na denný tábor, ktorý sa bude tentoraz niesť v téme budovania spoločenstva, uvažovania o sebe, o svojich schopnostiach, o daroch, ktoré každý má, a o možnostiach, ktoré je možné dať do služby iným, aby prinášali ovocie. Vychádzať budeme z príbehu Spoločenstva prsteňa od J.R.R. Tolkiena.

Tábor sa uskutoční od 18. – 22. 7. 2016 (pondelok až piatok) v F-centre, prípadne inde, kde sa počas tábora vydáme. Pripravujú ho mladí a rodičia z našej farnosti.

Ak sa chcete pozrieť, ako sme sa na tábore mali minulý rok, nahliadnite do galérie.

Chceli by sme týmto poprosiť aj o vašu podporu – sú medzi nami rodiny, ktoré by svoje deti na tábor poslať nemohli, lebo im chýbajú peniažky. Nejaké sa nám – veríme – podarí získať podobne ako minulý rok, z grantu hl. mesta Bratislavy a snažíme sa aj o získanie ďalších zdrojov. No ak ktokoľvek z vás má chuť podporiť tábor, či už finančne alebo materiálne, budeme veľmi vďační.

Pokiaľ chcete dieťatko prihlásiť, využite prosím tento formulár.

20. 4. 2016 - aktuálne je kapacita tábora naplnená. Môžete vaše deti prihlásiť ako náhradníkov. V prípade uvoľnenia miest vás budeme kontaktovať.
Ďakujeme za pochopenie.

Môžete nás kontaktovať mailom na: mariakop@gmail.com (Mária Kopčíková)

Zbierka na prenasledovaných kresťanov

10. 4. 2016, nedeľa

Zbierka z nedele 3. apríla 2016 na prenasledovaných kresťanov priniesla: 1250 €. Vďaka!

GoodSports International Slovensko

8. 4. 2016, piatok

[obrázok - GoodSports] [obrázok - GoodSports] [obrázok - GoodSports]

Prejsť k projektu.

Finančné dary - Veľká noc

3. 4. 2016, nedeľa

Vďaka za finančné dary počas Veľkonočných sviatkov:
Farská ofera: 1500 €; zbierka pri obraze Ježišovho hrobu (odvádza sa na Arcibiskupský úrad): 300 €; zbierky na farnosť spolu: 2100 €.

Začiatok apríla

27. 3. 2016, nedeľa

Po sv. omšiach na 1. veľkonočnú nedeľu sa koná farská ofera. Rozdeľuje sa kňazom, kostolníčkam a organistom našej farnosti. Vďaka!

Na Zelený štvrtok sme ako prejav našej služby blížnym venovali finančnú zbierku zo sv. omše pre rodiny, ktoré majú väčšie starosti so živobytím. Rozdelili sme 770 €. Vďaka!

Príležitosť k sv. pokánia pred prvým piatkom mesiaca apríla je v stredu, štvrtok a piatok pred sv. omšou. Na prvý piatok od 18.00 zapisujeme nové úmysly na sv. omše v sakristii; po sv. omši je v piatok poklona a meditácia za obnovu cirkvi.

Naši biskupi vyhlásili ďalšiu zbierku na pomoc prenasledovaným kresťanom. Bude sa konať v nedeľu 3. apríla po sv. omšiach.

Ubytovanie pre spolupracovníkov GoodSports

25. 3. 2016, piatok

[obrázok - 2016-03-Letni-stazisti-info.png]

Hľadáme hosťovské rodiny v devínskonovoveskej komunite pre týchto skvelých mladých vedúcich. Na Slovensko prichádzajú, aby nám pomáhali v organizácii GoodSports. Viac info nájdete na plagátiku.
Ak máte záujem o viac informácií alebo ich môžete u seba ubytovať, kontaktujte, prosím, Katku Mózsiovú na t. č. 0902 705 507.

Prejsť k projektu.

Pred Veľkou nocou

21. 3. 2016, pondelok

Príležitosť k sv. pokánia pred Veľkou nocou je v našom kostole ešte pondelok a stredu od 17.00, tiež po sv. omšiach. Utorok ráno pred omšou od 7.15 a po omši.

Na Zelený štvrtok slávime sv. omšu na pamiatku Poslednej večere o 18.00. Na Veľký piatok dospelí kresťania zachovajú prísnejší pôst (nejeme mäso a len raz za deň sa najeme dosýta). Na Veľký piatok je slávnosť Umučenia Pána Ježiša o 17.00. Na Bielu sobotu bude náš kostol otvorený na poklonu pri obraze Ježišovho hrobu od 9.00 až do večera.

Slávnosť vzkriesenia a sv. omša začnú v sobotu 26. 3. po západe slnka o 18.30. Na slávnosť vzkriesenia si prinesme sviece. Na veľkonočnú nedeľu je po sv. omšiach farská ofera.
<<   Strany:  1.....70717273747576.....128  >>