>>> Výpis z matriky: KRSTNÝ LIST - VYBAVENIE (rubrika články).

Kontakt na pána farára: fara.devinska@gmail.com (Andrej Kalamen)

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....74757677787980.....128  >>

Zbierka na misie

25. 10. 2015, nedeľa

Minulú nedeľu sa konala zbierka na misie. Na tento cieľ sme za našu farnosť poslali: 1 330 €. Vďaka!

Výstava na hrade

24. 10. 2015, sobota

Kurátorka výstavy, Dr. Alena Piatrová, pozýva v sobotu 24.10. o 15.00 záujemcov z našej farnosti na prednášku a prehliadku na bratislavskom hrade.

Výstava má názov: Paramenta a liturgické textílie (a ich funkcie).

Prednáška má názov: Liturgické odevy v súčasnosti.

Keď si Dr. Piatrová záujemcov vyzdvihne v nahlásenom počte na nádvorí hradu, netreba platiť vstupné. Prihlásiť sa treba na čísle: 0903 184 321.

Stretnutie s rodičmi

15. 10. 2015, štvrtok

Pozývame na stretnutie s rodičmi tých detí, ktoré v tomto šk. roku pôjdu na prvé sv. prijímanie. Ide zvlášť o tie deti, ktoré chodia aspoň druhý rok na náboženskú výchovu v škole a zúčastňujú sa nedeľných bohoslužieb. Stretnutie sa koná v F centre (Istrijská 4) vo štvrtok 15.10. od 19.00.

Rodina a znamenia čias - pozvánka na šiestu besedu

8. 10. 2015, štvrtok

Pozývame na prednášky a besedy, ktoré venujeme téme rodiny - zvlášť v súvise so synodou o rodine.
Téma šiestej besedy: Ako predísť chybným rozhodnutiam a ako ich riešiť?
Hostia: manželia Polakovičovi a pani Mia Lukáčová z Rady KBS pre rodinu
Viac info v priloženom pdf.

Mediálny partner:

Vyveska

Poďakovanie za úrodu

4. 10. 2015, nedeľa

V nedeľu 4.10. slávime pri sv. omši o 11.00 poďakovanie za úrodu. Bude aj program pre žiakov.

Prosíme o dary do výzdoby - najmä z doma dopestovanej zeleniny a ovocia. Tiež prosíme o dary do pohostenia, ktoré si spolu pripravíme. Vopred vďaka! Pohostenie bude pred kostolom po sv. omšiach po 11.00 a 19.00.

GoodSports turnaje

1. 10. 2015, štvrtok

[obrázok - floorbal turnaj] [obrázok - futbal turnaj]

Prejsť k projektu.

Začiatok októbra

1. 10. 2015, štvrtok

Na začiatku ďalšieho mesiaca je príležitosť k sv. pokánia od pondelka do piatka pred sv. omšami a po nich.

Na prvý piatok od 18.00 zapisujeme nové úmysly na sv. omše v sakristii; po sv. omši v piatok pozývame na meditáciu a poklonu za obnovu cirkvi.

Od pondelka 28. 9. modlíme sa pred sv. omšami v našom kostole deviatnik za úspešné rokovanie biskupskej synody; od 1.10. sa pred sv. omšami slávnostne modlievame sv. ruženec.

Novéna za biskupskú synodu o rodine

28. 9. 2015, pondelok

Od  28.9. do 6.10. sa v našom kostole modlíme za naše rodiny a za úspešné rokovanie biskupskej synody o rodine. Môžeme sa modliť aj doma pomocou textu, ktorý nájdeme v rubrike články - modlitby/meditácie. K dispozícií je i verzia pre tlač.

Miništranti

20. 9. 2015, nedeľa

Pri bohoslužbách v našom kostole asistujú veľkí miništranti. Veľmi sme za nich vďační. Je správne, ak pri oltári sú okrem kňaza ďalší dospelí spolupracovníci, muži i ženy. Ak však mladí rodičia dnes neprivedú svoje deti k službe pri oltári, ako kedysi priviedli rodičia našich miništrantov a asistentov, tak nám nik ďalší nevyrastie.

Naši starší miništranti sú pripravení venovať sa mladším. Prosíme rodičov menších detí (čo už chodia do školy), aby svoje deti povzbudili miništrovať a spievať pri bohoslužbách v našom kostole.

Weitov lom

15. 9. 2015, utorok

V utorok, na sviatok Sedembolestnej Panny Márie, pozývame na sv. omšu a koncert o 18.00 v prírode - vo Weitovom lome na Devínskej Kobyle (o hodinu prv ako obvykle, aby nás nezastihla tma). Pri tejto sv. omši nás bude hudobne sprevádzať orchester FOR Bratislava (dychový orchester). Sv. omšu obetujeme za obete ľudí na bývalej hranici (železnej opone), ale aj za ľudí, ktorí dnes hranice prekračujú.
<<   Strany:  1.....74757677787980.....128  >>