>>> Výpis z matriky: KRSTNÝ LIST - VYBAVENIE (rubrika články).

Kontakt na pána farára: fara.devinska@gmail.com (Andrej Kalamen)

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....75767778798081.....128  >>

Za Bratislavu bez hazardných hier - pokračujeme v podpisovaní petície!

26. 8. 2015, streda

Od júna 2015 sme sa v našej farnosti zapojili do petície ZA BRATISLAVU BEZ HAZARDNÝCH HIER. Petíciu iniciujú všetci starostovia mestských častí Bratislavy spolu s pánom primátorom. Bratislava je preplnená hracími prevádzkami Je ich 232 s 588 hracími automatmi. A stále pribúdajú nové...
Cieľom petície je získať od jej vyhlásenia (28.5.) do konca októbra 2015 cca 120 tisíc podpisov na petičné hárky v Bratislave. Novela zákona o hazardných hrách súčasnej vlády totiž samosprávnym orgánom v mestách a obciach, ktoré odmietajú hracie automaty, ukladá náročnú povinnosť – získať petíciou odmietavé stanovisko 30% všetkých voličov. Pre Devínsku Novú Ves to znamená 3 000 podpisov. Zatiaľ sme získali 500 podpisov. (Platia len podpisy občanov s trvalým pobytom v Bratislave!)
Prosíme všetkých, ktorí sa ešte k petícii nepripojili, aby zvážili dôležitosť tejto občianskej akcie a pripojili svoj podpis. Naši dobrovoľníci zbierajú podpisy aj po domoch. Prosíme, aby si podporovatelia petície zadovážili podpisové hárky a oslovili svojich susedov. Petičný hárok môžeme poskytnúť v sakristií kostola, alebo si ho môžete stiahnuť a vytlačiť z nášho webu. Odovzdať vyplnené hárky možno v sakristií. Podpis každého zodpovedného občana je potrebný.
Za iniciatívu a podpisy ďakujú starosta MČ Bratislava – Dev. N. Ves Milan Jambor a farár farnosti Bratislava – Dev. N. Ves Karol Moravčík, ako aj všetci zodpovední občania nášho mesta.

Detský tábor vo farnosti DNV - FOTOALBUM

21. 8. 2015, piatok

Vytvorili sme fotoalbum z detského tábora. Fotografie si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Rodina a znamenia čias - pozvánka na štvrtú besedu

20. 8. 2015, štvrtok

Pozývame na prednášky a besedy, ktoré venujeme téme rodiny - zvlášť v súvise so synodou o rodine.
Téma štvrtej besedy: Kto koho vychováva - rodičia deti alebo deti rodičov? A čo médiá?
Hosť: PhDr. Natália Sláviková
Viac info v priloženom pdf.

Mediálny partner:

Vyveska

Piesne k chorvátskej sv. omši

15. 8. 2015, sobota

Piesne a spievané modlitby k chorvátskej sv. omši nájdeme v tomto priloženom pdf. Možno si text vytlačiť a priniesť so sebou. V sakristii ponúkame aj modlitebné knižky v chorvátskej reči z Eisenstadtu.

Začiatok augusta

3. 8. 2015, pondelok

Pred prvým piatkom je príležitosť k sv. pokánia pondelok, utorok, štvrtok a piatok pred sv. omšami a po nich.

V piatok 7. 8. od 18.00 zapisujeme nové úmysly na sv. omše v sakristii; po sv. omši v piatok pozývame na meditáciu a poklonu za obnovu cirkvi.

Chorvátska púť

2. 8. 2015, nedeľa

Chorvátsky kultúrny spolok v Dev. N. Vsi organizuje v nedeľu 2. 8. tradičnú chorvátsku púť do Marianky za účasti Chorvátov z Rakúska, Maďarska a Slovenska. Autobus bude 2. 8. pristavený pri našom kostole o 13.00. V prípade väčšieho záujmu sa autobus po vyložení prvých pútnikov v Marianke vráti pre ostatných.

Zbierka pre pápeža

5. 7. 2015, nedeľa

Zbierka na dobročinné diela pápeža z nedele 28. júna priniesla 705 €. Vďaka všetkým darcom!

Začiatok júla

1. 7. 2015, streda

Pred prvým piatkom mesiaca júla spovedáme každý všedný deň pred a po sv. omšiach.
V piatok od 18.00 zapisujeme nové úmysly na sv. omše v sakristii.
Piatok po sv. omši je tradičná meditácia a poklona za obnovu cirkvi.

Neprehliadnime! Počas prázdnin budú nedeľné sv. omše tri: 8.00, 10.30 a 19.00 (platí od nedele 5.júla).

Petícia proti hazardu

28. 6. 2015, nedeľa

Začala sa podpisovať petícia proti hazardu. Akcia je podporovaná starostami mestských častí Bratislavy. Podľa zákona SR treba získať 120 tisíc podpisov občanov Bratislavy, aby mesto mohlo zakázať hazardné hry na svojom území. Prosíme o podporu tejto veci. Podpisové hárky sú v našom kostole pri novinách a na nástenke. (Podpisovať môžu len občania s trvalým pobytom v Bratislave.)

Foto zo slávnosti

21. 6. 2015, nedeľa

Albumy s fotografiami z oboch slávností Prvého sv. prijímania sú v sakristii. Možno si ich podľa vzoriek pozrieť a objednať (foto i CD).
<<   Strany:  1.....75767778798081.....128  >>