>>> Výpis z matriky: KRSTNÝ LIST - VYBAVENIE (rubrika články).

Kontakt na pána farára: fara.devinska@gmail.com (Andrej Kalamen)

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....78798081828384.....128  >>

Priprava na Veľkú noc

22. 3. 2015, nedeľa

Navštívime našich starších a chorých veriacich – prosíme nahlásiť presné adresy a tel. kontakt na tých, ktorí si prajú návštevu kňaza pred veľkonočnými sviatkami. Termín dohodneme osobne.

Možnosť pristúpiť k sv. pokánia (spovedi) – v nedeľu 22.3. spovedajú viacerí kňazi od 14.30 v kostole a F centre. Dopoludnia v nedeľu bude spovedať jeden kňaz v kostole.

Burza šatstva

17. 3. 2015, utorok

Burza šatstva bude sa konať v F-centre, Istrijská č. 4, opäť v sobotu 25.4. v čase: 14.00-18.00. Možno priniesť hodnotné staršie (čisté) šatstvo na darovanie alebo si aj prísť v uvedenom čase niečo užitočné vybrať. Prinesené šatstvo dávame ďalej ľuďom na Slovensku, ktorí to potrebujú.

GoodSports International Slovensko: floorbalový turnaj 2.4.2015

16. 3. 2015, pondelok

[obrázok - floorbalový turnaj]

Info: KATARÍNA MÓZSIOVÁ /katarina.mozsiova@gmail.com/ 0902 705 507

www.goodsports.sk/

Prejsť k projektu. >>

SDM žien

12. 3. 2015, štvrtok

Ekumenický Svetový deň modlitieb žien (SDM) sme slávili v našom kostole vo štvrtok 12. 3. o 18.45. Prišli aj priatelia z evanjelickej farnosti v Dúbravke. Program pre celý svet pripravili tento rok kresťanské ženy z Bahám.

Na programe bolo premietanie obrazov o situácii na Bahamách, biblické texty, modlitby a príhovor pána farára ev. a. v. Jána Hroboňa; na záver bola zbierka na projekt pre kresťanské ženy na Bahamách a malé pohostenie. Zbierka: 500 €.

Ďakujeme našim ženám, ktoré s veľkou obetavosťou pripravili podujatie SDM. Vďaka všetkým za prípravu pohostenia a finančné dary!

Začiatok marca

1. 3. 2015, nedeľa

Minulú nedeľu bola zbierka na Bratislavskú charitu. Darovali sme: 770 €. Vďaka všetkým darcom!

Príležitosť k sv. pokánia je pred prvým piatkom mesiaca marca každý deň v týždni pred a po sv. omši.

V piatok od 17.00 zapisujeme v sakristii nové úmysly na sv. omše. Po sv. omši v piatok 6.3. pozývame na tradičnú meditáciu a poklonu za obnovu cirkvi.

Púť do Poľska

28. 2. 2015, sobota

Púť z lamačskej farnosti do Poľska. Viac info v článkoch, rubrika info.

Začiatok pôstnej doby

18. 2. 2015, streda

Na Popolcovú stredu zachovávajú dospelí katolícki kresťania tzv. prísny pôst, čo znamená, že v tento deň nejeme mäso a len raz za deň sa najeme dosýta.

Krížová cesta – túto pobožnosť sa počas pôstnej doby modlíme vždy v piatok od 17.30 do 18.00.

V nedeľu 22. 2. sa po sv. omšiach koná zbierka na Bratislavskú charitu.

Synoda o rodine 2015

15. 2. 2015, nedeľa

V rubrike Články možno nájsť text, ktorý obsahuje uzávery mimoriadnej biskupskej synody v Ríme 2014 a otázky pre ľudí v cirkvi. Kňazi v slovenských farnostiach dostali na odovzdanie odpovedí čas do 15.2.2015. Kardinál Baldisseri, generálny sekretár synody, povedal: "Ak pápež chcel túto synodu o rodine, je to preto, že rodina je dnes iná než pred 30 rokmi, v dobách Familiaris Consortio Jana Pavla II. Ak popierame túto zmenu, zostaneme o 2000 rokov späť. Sú tu dvere, ktoré boli doteraz zatvorené, ale pápež chce, aby se otvorili. Predovšetkým chce, aby se vyjadril Boží ľud."

Text je náročný, otázok veľa a času na odpovede sme dostali málo. Kto by však rád odpovedal aspoň na niektoré otázky a pošle ich včas farárovi v DNV, aby ich spracoval pre ABÚ a mohol ich odovzdať, budeme vďační.

Mládežnícky ples

14. 2. 2015, sobota

Spoločenstvo mladých v našej farnosti pozýva na mládežnícky ples. Viac info a registrácia na stránke.

2015_ples.jpg

Koncert - tamburáši

8. 2. 2015, nedeľa

V nedeľu 8. 2. o 16.00 pozývame do nášho kostola na koncert. Účinkuje tamburášsky orchester KUD Sveta Ana zo Záhreba a ich hostia; koncert spoluorganizuje Črip z DNV. Na programe je ľudová, pop a filmová hudba v podaní 20 členného tamburášskeho orchestra a sólistov spevákov.
<<   Strany:  1.....78798081828384.....128  >>