>>> Výpis z matriky: KRSTNÝ LIST - VYBAVENIE (rubrika články).

Kontakt na pána farára: fara.devinska@gmail.com (Andrej Kalamen)

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....79808182838485.....128  >>

Púť do Poľska

28. 2. 2015, sobota

Púť z lamačskej farnosti do Poľska. Viac info v článkoch, rubrika info.

Začiatok pôstnej doby

18. 2. 2015, streda

Na Popolcovú stredu zachovávajú dospelí katolícki kresťania tzv. prísny pôst, čo znamená, že v tento deň nejeme mäso a len raz za deň sa najeme dosýta.

Krížová cesta – túto pobožnosť sa počas pôstnej doby modlíme vždy v piatok od 17.30 do 18.00.

V nedeľu 22. 2. sa po sv. omšiach koná zbierka na Bratislavskú charitu.

Synoda o rodine 2015

15. 2. 2015, nedeľa

V rubrike Články možno nájsť text, ktorý obsahuje uzávery mimoriadnej biskupskej synody v Ríme 2014 a otázky pre ľudí v cirkvi. Kňazi v slovenských farnostiach dostali na odovzdanie odpovedí čas do 15.2.2015. Kardinál Baldisseri, generálny sekretár synody, povedal: "Ak pápež chcel túto synodu o rodine, je to preto, že rodina je dnes iná než pred 30 rokmi, v dobách Familiaris Consortio Jana Pavla II. Ak popierame túto zmenu, zostaneme o 2000 rokov späť. Sú tu dvere, ktoré boli doteraz zatvorené, ale pápež chce, aby se otvorili. Predovšetkým chce, aby se vyjadril Boží ľud."

Text je náročný, otázok veľa a času na odpovede sme dostali málo. Kto by však rád odpovedal aspoň na niektoré otázky a pošle ich včas farárovi v DNV, aby ich spracoval pre ABÚ a mohol ich odovzdať, budeme vďační.

Mládežnícky ples

14. 2. 2015, sobota

Spoločenstvo mladých v našej farnosti pozýva na mládežnícky ples. Viac info a registrácia na stránke.

2015_ples.jpg

Koncert - tamburáši

8. 2. 2015, nedeľa

V nedeľu 8. 2. o 16.00 pozývame do nášho kostola na koncert. Účinkuje tamburášsky orchester KUD Sveta Ana zo Záhreba a ich hostia; koncert spoluorganizuje Črip z DNV. Na programe je ľudová, pop a filmová hudba v podaní 20 členného tamburášskeho orchestra a sólistov spevákov.

Začiatok februára

2. 2. 2015, pondelok

Príležitosť k sv. pokánia je pred prvým piatkom vždy pred bohoslužbami, podľa potreby aj po nich. Na sv. spoveď sú k dispozícii farár i kaplán.

V piatok zapisujeme nové úmysly na sv. omše od 17.00 v sakristii.

Po sv. omši na prvý piatok pozývame na tradičnú meditáciu a poklonu pred Sv. Oltárnou "za obnovu cirkvi".

Prednáška a beseda o výchove

31. 1. 2015, sobota

Pozývame na zaujímavú prednášku o výchove. Viac info na plagátiku.

[obrázok - interaktívna prednáška o výchove]

www.efektivne-rodicovstvo.sk

Stretnutie s rodičmi

22. 1. 2015, štvrtok

Pozývame rodičov detí, ktoré majú ísť tento školský rok na prvé sv.prijímanie, na ďalšie stretnutie a poradu: V F centre, Istrijská 4, vo štvrtok 22.1.2015 o 19.00.

Na stretnutie okrem rodičov detí, ktoré navštevujú ZŠ v DNV, pozývame aj rodičov detí z našej farnosti, ktoré chodia na školy mimo DNV, ale chcú byť na slávnosti Prvého sv. prijímania u nás.

Koncert Trojkráľový

6. 1. 2015, utorok

[obrázok - Koncert Trojkráľový]

Požehnanie príbytkov

6. 1. 2015, utorok

Na sviatok Zjavenia Pána (Troch kráľov) je peknou tradíciou požehnanie vody v kostoloch a požehnanie našich príbytkov. Požehnaná (svätená) voda pripomína kresťanom krst, vieru podľa Ježiša Krista, snahu žiť na jeho spôsob. Z kostolov si možno vziať požehnanú vodu a kriedu domov a spolu s blízkymi si požehnať svoje príbytky.

Text modlitby a postup pri požehnaní našich bytov a domov
nájdeme (aj s verziou pre tlač) --> TU.
<<   Strany:  1.....79808182838485.....128  >>