>>> Výpis z matriky: KRSTNÝ LIST - VYBAVENIE (rubrika články).

Kontakt na pána farára: fara.devinska@gmail.com (Andrej Kalamen)

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....88899091929394.....128  >>

DeDe Zbor

7. 10. 2013, pondelok

[obrázok - DeDe Zbor]

Začiatok októbra 2013

1. 10. 2013, utorok

Miestny kňaz spovedá pondelok, štvrtok, piatok večer a utorok ráno pred sv. omšami. Na prvý piatok zapisujeme nové úmysly na sv. omše od 18.00 v sakristii; po sv. omši tradičná poklona a meditácia nebude, lebo v sobotu je celodenná poklona Sv. Oltárnej.

Výročná poklona Sv. Oltárnej je každoročne v našej farnosti 5.10. Tento rok začneme v sobotu po sv. omši o 8.30 a ukončíme poklonu o 18.00 meditáciou a požehnaním. Pozývame na tichú modlitbu do nášho kostola.

V nedeľu 6.10. pri sv. omši o 10.30 slávime aj poďakovanie za úrodu. Dospelí i detí, prinesme niečo z našej úrody alebo už spracované z našej kuchyne na spoločné pohostenie. Vopred vďaka!

Mládežnícke stretká

22. 9. 2013, nedeľa

[obrázok - Mládežnícke stretká]

Kontakt:
zuzka.nagy@gmail.com

Viac v rubrike Projekty-->Stretká mladých.

Príprava na birmovku

16. 9. 2013, pondelok

Plánujeme začať v októbri 2013 prípravu na birmovku. Slávnosť birmovania bude asi v máji 2014. Do prípravy prijímame len študentov, ktorí už skončili ZŠ a sú vo veku stredoškolákov a starších.
Príprava stojí a padá na ľuďoch, ktorí ako katechéti budú viesť skupiny mladých ľudí počas prípravy. Preto prosím, aby sa ozvali záujemcovia, ochotní viesť prípravné skupiny. Ďakujem tým, ktorí už prejavili ochotu.

Weitov lom

15. 9. 2013, nedeľa

V nedeľu 15.9. na sviatok Sedembolestnej P. Márie pozývame na sv. omšu a koncert do Weitovho lomu na Devínskej Kobyle. Sv. omša začne o 18.00 (o hodinu prv ako obvykle, aby sme bohoslužbu ukončili do západu slnka). Iná večerná omša v kostole nebude.
Prídu aj priatelia z našej partnerskej farnosti, z Viedne-Hietzingu. Účinkovať bude spevokol z Pezinka.
Táto slávnosť sa koná vždy aj ako poďakovanie za dar slobody a za obete ľudí, ktorí počas komunistickej vlády zahynuli na hranici medzi Slovenskom a Rakúskom.
(Len v prípade mimoriadne zlého počasia bude sv. omša o 18.00 v kostole.)

Cintorín - upozornenie

14. 9. 2013, sobota

Bez povolenia správcu cintorína nie je dovolené vykonávať stavebné a kamenárske práce na cintoríne. Keď firmy bez dovolenia vykonávajú tieto práce, nechávajú po sebe naviac stavebný odpad v priestore cintorína. Výdavky za čistenie a odvoz potom platia zo spoločného všetci občania. Tiež si treba dať pozor na rôznych podvodníkov, ktorí sľubujú lacno urobiť kamenárske práce. Občania sa potom sťažujú na nekvalitnú prácu a oklamanie. Pri prácach na čierno si však nemožno uplatniť reklamáciu.

Burza šatstva

7. 9. 2013, sobota

Burza šatstva sa opäť koná v F centre v sobotu 7.9. od 14.00 do 18.00. Možno priniesť čisté hodnotné šatstvo na darovanie, tiež je možnosť si aj niečo hneď vybrať.

Začiatok septembra 2013

2. 9. 2013, pondelok

Príležitosť k sv. pokánia je zvlášť pondelok, štvrtok, piatok podvečer, utorok ráno.
Nové úmysly na sv. omše zapisujeme v piatok v sakristii od 18.00.
Po sv. omši v piatok je poklona a meditácia za obnovu cirkvi.

Púť do Groissenbrunn

1. 9. 2013, nedeľa

V nedeľu 1.9. sme pozvaní na púť do Groissenbrunnu – pri studničke, asi 2 km za Schlosshofom; sv. omša nemecko-slov. začína o 14.00. Vedie kňaz J. M. Prachár z Bratislavy. Dostať sa tam dá z DNV peši, bicyklom; autom len cez Hainburg.

Púť Chorvátov

4. 8. 2013, nedeľa

Púť Chorvátov zo Slovenska, Rakúska a Maďarska do Marianky sa koná v nedeľu 4.8. Autobus bude pre našich pútnikov pri našom kostole o 13.00. Na programe v Marianke je krížová cesta o 14.00, a potom sv. omša za účasti kňaza Branka Kornfeinda.
<<   Strany:  1.....88899091929394.....128  >>