>>> Výpis z matriky: KRSTNÝ LIST - VYBAVENIE (rubrika články).

Kontakt na pána farára: fara.devinska@gmail.com (Andrej Kalamen)

» najvzdialenejšie udalosti
  Strany:  1

Farské tábory 2024

28. 7. 2024, nedeľa

Radi by sme pozvali všetky deti na tábory, ktoré toto leto chystáme v našej farnosti. Tento rok opäť budú dva tábory a realizujeme ich s finančnou podporou OZ GAUDETE Devínska Nová Ves.

[obrázok - plagat_tabor_2024.webp] [obrázok - Farsky_tabor_2024.webp]

POBYTOVÝ tábor, 28. 7. – 3. 8. 2024: pre deti vo veku 8 – 16 rokov, bude na Duchonke, RZ Jazmín. Všetky podrobnosti a informácie k táboru nájdete na tomto odkaze.

Prihláška na pobytový tábor

DENNÝ tábor,  12. – 16. 8. 2024 : pre deti vo veku 5 – 12 rokov, bude už tradične v F-centre a okolí. Všetky podrobnosti a informácie k táboru nájdete na tomto odkaze.

Prihláška na denný tábor

Chcete podporiť farské tábory?

Aj tento rok by sme chceli poprosiť o podporu táborov – sú medzi nami rodiny, ktoré by svoje deti na tábor poslať nemohli, lebo im chýbajú peniažky. Snažíme sa o získanie rôznych zdrojov, no ak ktokoľvek z vás má chuť podporiť tábory, či už finančne alebo materiálne, budeme veľmi vďační.

Finančne môžete podporiť tábory zaslaním peniažkov na účet OZ GAUDETE

SK87 0900 0000 0051 2891 8542 (vedený v Slovenskej sporiteľni), do poznámky pre príjemcu uveďte prosím „dar pre tábory“.

Ak by ste radi podporili tábor materiálne, dajte nám o tom prosím vedieť na mail gaudeteoz@gmail.com.

Farská dovolenka 2024

7. 7. 2024, nedeľa

Na tohtoročné prázdniny sme pripravili Farskú dovolenku, ktorej cieľom je spoločne stráviť čas. Dovolenka je určená pre rodiny s deťmi, bez detí, staršie, mladšie, jednorodičovské, i jednotlivcov alebo skupinu kamarátov.
Chceme spoločne prežiť nejaký čas, mať neorganizovaný program, viesť diskusie na určité témy, hrať sa, baviť, turistikovať, ...

[obrázok - Farská_dovolenka_2024.jpg]

Termín: 7. – 12. 7. 2024 (nedeľa – piatok)
Miesto: Chata Slaná Voda, Oravská Polhora (www.slanavoda.sk)
Cena: orientačná cena ubytovanie + plná penzia je 24€ / osoba deň
Doprava: individuálna
Je možnosť využiť rekreačné poukazy!

V prípade záujmu vyplňte tento formulár, používajte prosím diakritiku a skontrolujte si svoje osobné údaje.
Upozornenie: Pred vyplnením formulára si prosím pozrite web www.slanavoda.sk/ubytovanie

2% z dane

30. 4. 2024, utorok

[obrázok - 2__gaudete_žlté.png]

Budeme radi, ak sa rozhodnete podporiť aktivity nášho OZ formou poukázania 2% z daní. Naše OZ GAUDETE bolo v Notárskom centrálnom registri určených právnických osôb registrované v decembri 2023. Predvyplnené tlačivá potrebné na poukázanie 2% si môžete stiahnuť aj na tejto stránke – v texte nižšie.

• Zamestnanci: do 30. 4. 2024 zaslaním tlačiva Vyhlásenie o poukázaní 2% spolu s tlačivom Potvrdenie o zaplatení dane na príslušný daňový úrad podľa bydliska.
  • Fyzické osoby, ktoré si samé podávajú daňové priznanie, vyplnia príslušnú kolónku v daňovom priznaní a doručia ho na daňový úrad do 31. 3. 2024.
  • Právnické osoby môžu 2% poukázať prostredníctvom daňového priznania pre právnické osoby.

Údaje k tomu potrebné viď nižšie:

2020-02-15-gaudete_info_udaje.jpg

Za Vašu ochotu a záujem Vám vopred ďakujeme!

Tím OZ GAUDETE Devínska Nová Ves

Stretnutie rodín s prednáškou - Emócie a MY

27. 4. 2024, sobota

[obrázok - 2024-04-24_Stretnutie_rodin_emocie_Nemcovci.webp]

OZ Gaudete Vás pozýva na Stretnutie rodín s prednáškou pre manželské páry.

Stretnutie bude 27. 4. (sobota), v čase 9:00 - 12:00, v F-centre.
Počas prednášky budú mať manželia aj spoločné aktivity a dozvedia sa viac o témach súvisiach s emóciami - na čo nám emócie slúžia? Ako možno posilniť emocionálnu gramotnosť? Ako nám lepšie porozumenie našim emóciám môže poslúžiť v manželstve?
Prednášajúci: Manželia Němcovci

Prihlásiť sa môžete do 24. 4. 2024, vyplnením formulára na tomto linku.

Poteší nás, ak k spoločnému občerstveniu prispejete drobným pečivom alebo ovocím. Program pre deti je zabezpečený.

Sekularizácia ako príležitosť (nové)

25. 4. 2024, štvrtok

[obrázok - 2024-04-25-Sekularizácia_ako_príležitosť_poster_version.webp]

Opäť Vás pozývame do F-centra na prednášku, mimoriadne vo štvrtok 25.4. o 19:30, na tému Sekularizácia ako príležitosť. Doc. Lukáš Jeník z Teologickej fakulty Trnavskej univerzity voľne nadviaže na svoju predošlú prednášku o náboženstve a viere v sekulárnej spoločnosti a naznačí možnosti vedenia dialógu.

Sv. omše naživo

31. 7. 2022, nedeľa

Online prenos svätej omše z našej farnosti môžete sledovať každú nedeľu o 11:00 (v lete o 10:00) na youtubovom kanáli farnosti.

Kráčajme spoločne vo viere hľadajúcej porozumenie

9. 2. 2024, piatok

[obrázok - 2024-02-09_apeiron-ihs.png]

V našej farnosti už druhý rok ako výsledok synodálneho procesu prebiehajú prednášky určené širokej verejnosti na rôzne témy súvisiace s prežívaním kresťanskej viery v súčasnej spoločnosti, pod názvom „Kráčajme spoločne vo viere hľadajúcej porozumenie“. Prednášky sú organizované v spolupráci s občianskym združením Apeiron – inštitút humanitných štúdií.

Na stránke združenia https://www.apeiron-ihs.org/ možno nájsť nahrávky niektorých z týchto prednášok a tiež informácie o prednášateľoch z tohto združenia a ich ďalších aktivitách.

Leták na chorvátsku sv. omšu

21. 4. 2024, nedeľa

V nedelu bude sv. omša o 800 v chorvátskom jazyku. Texty a modlitby nájdete v priloženom pdf súbore. Text si môžete vytlačiť a priniesť so sebou.

» kalendár

Viac o aktuálnych zmenách bohoslužieb sa dočítate v aktuálnych oznamoch.

Strany:  1