Podmienky na prijatie sv. birmovania, rok 2012

Farnos┼ą Bratislava ÔÇô Dev├şnska Nov├í Ves

23.10.2011, nede─ża

─îo treba splni┼ą na ├║vod?
1. Pr├şs┼ą na vstupn├Ż rozhovor, a┬ápotom sa pravidelne┬áso z├íujmom z├║─Źast┼łova┼ą na dohodnut├Żch stretnutiach.
2. Ak sa niekto z v├í┼żnych d├┤vodov nem├┤┼że z├║─Źastni┼ą stretnutia, dohodne sa s┬áved├║cim skupiny na n├íhrade zme┼íkanej t├ęmy. Ved├║ci mu d├í mo┼żnos┼ą samostatne spracova┼ą t├ęmu a┬ápredstavi┼ą jej pochopenie. Mo┼żn├ę je maxim├ílne vynecha┼ą dve stretnutia. V┬ápr├şpade dlh┼íej ne├║─Źasti (napr. pre chorobu) bude nutn├ę pr├şpravu ukon─Źi┼ą a┬áprihl├ísi┼ą sa do nov├ęho kurzu.

Do konca januára 2012:
1. Pokra─Źova┼ą v┬ápravidelnej ├║─Źasti na pr├şpravn├Żch stretnutiach;
2. odovzda┼ą krstn├Ż list a potvrdenie o sv. prij├şman├ş (len t├ş, ─Źo neboli pokrsten├ş v┬áDNV;
3. ma┼ą pozn├ímky z┬ápr├şpravy na slu┼ínej a┬á─Źitate─żnej ├║rovni;
4. ma┼ą v┬ápozn├ímkovom zo┼íite z├íznam o Bo┼żom slove z┬ápreva┼żn├ęho po─Źtu nede─żn├Żch bohoslu┼żieb v┬á─Źase od prevzatia tohto listu a┼ż do j├║na;
5. vedie┼ą vysvetli┼ą z├íkladn├ę n├íbo┼żensk├ę t├ęzy (pod─ża preh─żadu, ktor├Ż v┼íetci dostan├║.

Do mája 2012:
1. Pokra─Źova┼ą v┬á├║─Źasti na pr├şpravn├Żch stretnutiach a zvl├ídnu┼ą test z┬ávedomost├ş, ktor├ę z├şskame po─Źas pr├şpravy;
2. vyp├şsa┼ą birmovn├Ż doklad a pripravi┼ą si n├ívrh na vhodn├ę birmovn├ę meno. Toto meno si vol├şme pod─ża svojho ob─ż├║ben├ęho sv├Ątca ÔÇô patr├│na, ktor├Ż je n├ím bl├şzky a┬áv┬ánie─Źom sa n├ím p├í─Źi (prv ako sa rozhodneme pre meno niektor├ęho sv├Ąt├ęho ─Źloveka, pre─Ź├ştame si nie─Źo o ┼łom);
3. zvoli┼ą si birmovn├ęho rodi─Źa: m├í by┼ą katol├şk, chodiaci do kostola, bol u┼ż na birmovke, a┬ákandid├ít birmovky si ho v├í┼żi; nem├┤┼że by┼ą rodi─Źom birmovanca;
4. ma┼ą v┬ázo┼íite z├íznam o Bo┼żom slove z┬ápreva┼żn├ęho po─Źtu nede─żn├Żch bohoslu┼żieb od okt├│bra 2011 do konca pr├şpravy v┬ám├íji 2012.

Na záver:
1. Prija┼ą sv. pok├ínia (sv. spove─Ć);
2. z├║─Źastni┼ą sa organiza─Źnej pr├şpravy v┬ákostole; sl├ívnos┼ą birmovania pl├ínujeme na m├íj 2012.

Tento list si treba nalepi┼ą do zo┼íita. Z├íujemca o┬ásv. birmovania svoj├şm podpisom potvrd├ş, ┼że prijal tento informa─Źn├Ż list a┬ás├║hlas├ş s podmienkami.
V├í┼żne neplnenie podmienok bude znamena┼ą ukon─Źenie spolupr├íce na pr├şprave, ─Źo ved├║ci skupiny po porade s┬ák┼łazom v─Źas ozn├ími kandid├ítovi. Na┼íe po┼żiadavky zd├┤raz┼łuj├║ ├║─Źas┼ą na bohoslu┼żb├ích, primeran├ę vedomosti a┬áschopnos┼ą prejavi┼ą vlastn├Ż z├íujem. Sv. birmovania sa aj preto naz├Żva sviatos┼ąou dospelosti. Prajeme v┼íetk├Żm kandid├ítom a┬áspolupracovn├şkom ├║spech v┬áich sna┼żen├ş.

V Bratislave, október 2011