Za─Źiatok hokejovej sez├│ny v na┼íej farnosti

Kone─Źne mrzne!

31.12.2008, streda

Autor: Juraj Kopa─Źka

Kone─Źne p├ír dn├ş trochu mrzlo. V Bratislave je to udalos┼ą zriedkav├í, a tak ju v na┼íej farnosti vyu┼żili po─Źetn├ş fan├║┼íikovia zimn├Żch ┼íportov. Rybn├şk v DNV je popul├írnym miestom pre zimn├ę radov├ínky. Oplat├ş sa z├íjs┼ą aj tro┼íku ─Ćalej na po─Źetn├ę jazierka a vyliate ramen├í rieky Moravy, ale na na┼íom rybn├şku to aj tak najviac ÔÇ×┼żijeÔÇť.

Rybnik_DNV_002.jpg
Prv├ş kor─Źuliari sa objavili na ─żadovej ploche u┼ż skoro r├íno. Niektor├ş bez pudu sebaz├íchovy hupli rovno na ─żad, in├ş najprv opatrne vysk├║┼íali pevnos┼ą povrchu. Teplota sa pohybovala okolo -5 ┬░C u┼ż nieko─żko dn├ş, ale aj tak sa mi zdalo, ┼że na hr├║bke ─żadu by mohol e┼íte tro┼íku popracova┼ą tuh┼í├ş mr├íz. Tak ─Źi onak kor─Źuliarov prib├║dalo a okolo obeda jazerom lietalo minim├ílne 70-80 ─żud├ş.

Rybnik_DNV_020.jpg
Prav├Ż hokejista nepotrebuje vyhrievan├║ ┼íat┼łu so sprchami. Dev├şnskonovovesk├Żm hokejov├Żm reprezentantom neprek├í┼żaj├║ mrzn├║ce prsty pri ┼ínurovan├ş kor─Ź├║─ż. Poniektor├ş vyu┼żili pr├şle┼żitos┼ą pri vode aj na opa─żovanie :-).

Rybnik_DNV_011.jpg
Na ─żadovej ploche vyr├ístlo aspo┼ł 6 hokejov├Żch ihr├şsk. Zahrali si mal├ę deti, ┼ítudenti, ale aj dospel├ş. Dokonca sa objavilo aj p├ír seniorov. Niektor├ş mali hokejov├ę br├ínky, in├Ż vyu┼żili ako n├íhradu klasiku - top├ínky alebo ta┼íky.

Rybnik_DNV_009.jpg
┼átvrtinu rybn├şka obop├şnal r├┤znorod├Ż autopark akt├şvnych fan├║┼íikov ─żadov├ęho hokeja.

Rybnik_DNV_012.jpg

Miestami pofukoval chladn├Ż vietor, rozosievaj├║ci snehov├Ż popra┼íok po celom ─żade. Pripom├şnalo to dokument├írny film z pol├írnych oblast├ş, ch├Żbali u┼ż len ─żadov├ę medvede.

Rybnik_DNV_015.jpg
V na┼íej farnosti n├ím vyrastaj├║ n├ídejn├ş hokejisti :-). Ani najmen┼í├şm de┼ąom neprek├í┼żal ┼ítip─żav├Ż mr├íz a ─Źast├ę pukliny v ─żade. Niektor├ş rodi─Źia ┼ąahali po ─żade svoje potomstvo na saniach alebo dokonca tla─Źili v detsk├Żch ko─Ź├şkoch.

Rybnik_DNV_016.jpg
Hokej si zahrali aj z├ístupkyne ┼żenskej ─Źasti popul├ície na┼íej farnosti. Hrdinsky sa nah├í┼łali za pukom a ne┼íetrili s├║pera.

Rybnik_DNV_024.jpg
Rybnik_DNV_022.jpg

Tak takto to vyzer├í na rybn├şku v Dev├şnskej Novej Vsi, ke─Ć kone─Źne za─Źne mrzn├║┼ą. Je dobr├ę, ┼że ─żudia z na┼íej farnosti nie s├║ leniv├ş, ale naopak vyu┼ż├şvaj├║ pr├şle┼żitosti na zimn├ę ┼íporty v pr├şrode. V zdravom tele zdrav├Ż duch.

Viac fotiek k tomuto ─Źl├ínku (aj vo va─Ź┼íom rozl├ş┼íen├ş) si m├┤┼żte pozrie┼ą vo fotogal├ęrii.