Synoda o rodine 2015

4.2.2015, streda

V tejto rubrike n├íjdeme text, ktor├Ż obsahuje uz├ívery mimoriadnej biskupskej synody v R├şme 2014 a ot├ízky pre ─żud├ş v cirkvi. K┼łazi v slovensk├Żch farnostiach dostali na odovzdanie odpoved├ş ─Źas do 15.2.2015. Kardin├íl Baldisseri, gener├ílny sekret├ír synody, povedal: "Ak p├ípe┼ż chcel t├║to synodu o rodine, je to preto, ┼że rodina je dnes in├í ne┼ż pred 30 rokmi, v dob├ích Familiaris Consortio Jana Pavla II. Ak popierame t├║to zmenu, zostaneme o 2000 rokov sp├Ą┼ą. S├║ tu dvere, ktor├ę boli doteraz zatvoren├ę, ale p├ípe┼ż chce, aby se otvorili. Predov┼íetk├Żm chce, aby se vyjadril Bo┼ż├ş ─żud."

Text je n├íro─Źn├Ż, ot├ízok ve─ża a ─Źasu na odpovede sme dostali m├ílo. Kto by v┼íak r├íd odpovedal aspo┼ł na niektor├ę ot├ízky a po┼íle ich v─Źas far├írovi v DNV, aby ich spracoval pre AB├Ü a mohol ich odovzda┼ą, budeme v─Ća─Źn├ş.

Kompletn├Ż text z├ívere─Źnej spr├ívy mimoriadnej synody biskupov aj s nov├Żmi ot├ízkami si m├┤┼żete stiahnu┼ą v PDF form├íte: 2015_Synoda_lineamenta.pdf

Len samotn├í z├ívere─Źn├í spr├íva je zverejnen├í na str├ínke TK KBS: www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20141022030