Púte do Frauenkirchen

1. 5. 2015, piatok

V blízkosti Bratislavy sa nachádza pútnický kostol vo Frauenkirchen (Burgenland). Viac informácií v článku.

obrázokBAZILIKA NARODENIA PANNY MÁRIE

FRAUENKIRCHEN

Milý spolubrat v kňazskej službe
Drahí farníci

Frauenkirchen - A.D. MMXV

Starobylé pútnické miesto Frauenkirchen, ktorého prvá písomná zmienka siaha až do roku 1324, odpradávna víta pútnikov zo širokého okolia. V roku 1687 povýšil cisár Leopold I. rod Esterhazyovcov do ríšskeho kniežacieho stavu. Z vďačnosti sa rozhodol knieža Pavol I. Esterhazy zriadiť na tomto posvätnom mieste, niekoľkokrát vypálenom a zničenom Turkami, baziliku. Základný kameň terajšej baziliky položili v roku 1695 a v roku 1702 ju vysvätil nitriansky biskup Ladislav III. Maťašovský.
Najcennejším pokladom pútnického miesta je posvätná socha nad hlavným oltárom – Mária s Ježiškom v náručí a posvätný obraz zobrazujúci Máriu dojčiacu dieťa.
Okrem týchto dvoch vzácností sa v bazilike nachádzajú ďalšie vzácne barokové maľby a sochy. Bazilika je spojená s rádom Františkánov ktorí od roku 1659 neúnavne spravujú toto pútnické miesto a starajú sa o pútnikov až dodnes. V tesnej blízkosti kostola sa nachádza Františkánsky kláštor a Kalvária.
Každoročne sa na oslavu Narodenia Panny Márie 8. septembra o 10,oo hod., koná tradičná púť troch krajín a národov Rakúska, Maďarska a Slovenska za účasti množstva veriacich a troch biskupov susediacich diecéz Eisenstadt – Györ – Bratislava. Na túto púť Vás i vašich farníkov srdečne pozývame.
Našu baziliku môžete samozrejme navštíviť aj v akomkoľvek inom termíne. Spoločne so svojimi veriacimi môžete sláviť svätú omšu, navštíviť náš kláštor, kalváriu, aktuálnu výstavu alebo kláštornú predajňu devocionálii a upomienkových predmetov, čím podporíte našu baziliku a kláštor.
Z prírodných krás Burgerlandu Vás isto zaujme návšteva jazera Neusiedler See v neďalekej dedinke Podersdorf am See, alebo termálne kúpele St. Martins priamo vo Frauenkirchen.

Pax et Bonum !

obrázok

Br. Elias Unegg, OFM
guardian