100. jubileum FATIMA

LURDY - La Salette – Santiago de Compostela - Garabandal

Lietadlo -- lux bus

Termín: 22.03. - 29.03.2017             Cena:  455,- €

V cene je zahrnuté: letenka Viede┼ł - Lisabon, lux bus, 5 x hotelové ubytovanie*** s ra┼łajkami, 4 x ve─Źera,  1 x pútnicky dom, duchovný doprovod, sprievodca, transfer z Bratislavy  na letisko Viede┼ł

V cene nie je zahrnuté: mestská taxa -  platí sa na mieste, servisné poplatky 119,- €,  vstupy, komplexné cestovné poistenie 16,--  €, sedadlo v prednej ─Źasti autobusu 15,-- €

Pútnicky program je spojený s ka┼żdodennou svätou omšou !

2016-12-25-100_jubileum_Fatima_22.03.png

Program zájazdu:

1.de┼ł:  stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne, odlet do Lisabonu. Po prílete pokra─Źovanie do Fatimy, jedného z najvýznamnejších pútnických miest v Európe. V roku 1917 sa tu trom de┼ąom zjavovala Panna Mária. Deti dostali posolstvo známe ako Fatimské proroctvo. A┼ż 70 000 ─żudí bolo pri poslednom zjavení 13. októbra svedkom výnimo─Źného fenoménu na oblohe, ktorý sa nazval „tanec slnka“..  , ubytovanie.

2. de┼ł: po ra┼łajkách pokra─Źovanie nábo┼żenského programu vo Fatime,  krí┼żová cesta do Aljustrel a návšteva rodného domu troch vizionárov - blahoslaveného Františka a Hyacinty Marto a tie┼ż sestry Lucie. svätá omša, osobné modlitby v Bazilike pri  hroboch blahoslaveného Františka a Hyacinty Marto a tie┼ż sestry Lucie,  prehliadka moderného chrámu Najsvätejšej trojice,  krí┼żová cesta,  individuálny program. Po ve─Źeri medzinárodná modlitba ru┼żenca a svie─Źková procesia, ubytovanie.

3.de┼ł: po ra┼łajkách ─Ćalší nábo┼żenský program vo Fatime. Odchod do španielskeho pútnického mesta Santiago de Compostela. Návšteva Baziliky, kde sa nachádza hrob sv. Jakuba apoštola, modlitby, osobné vo─żno, ubytovanie, ve─Źera.

4. de┼ł:  ráno odchod  do najvýznamnejšieho francúzskeho pútnického miesta Lurdy. Cestou zastávka v Garabandal - – dedinka nazývaná aj španielske Lurdy  le┼żí vysoko v horách v provincii Santander v  pohorí Cantabrian. Je unikátna tým, ┼że sa tu v rokoch 1961 a┼ż 1965 Panna Mária zjavila 4 diev─Źatám viac ako 2 000 krát. Odovzdala im posolstvo, týkajúce sa modlitby, obrátenia a  pokánia.  Farský kostol sv. Sebastiána, krí┼żová cesta. Pokra─Źovanie do Lúrd, príchod neskoršie ve─Źer. Ubytovanie.

5.de┼ł: Lurdy. Tu sa v roku 1858 v jaskyni  zjavovala Panna Mária chor─żavému diev─Źa┼ąu – Bernadette Soubirousovej. Zjavenia boli oficiálne uznané cirkvou v roku 1862. Postupne na miesto zjavení za─Źali prichádza┼ą mnohí ─żudia a bolo zaznamenaných ve─ża zázra─Źných uzdravení. Nábo┼żenský  program, prehliadka areálu, krí┼żová cesta,  pešia prehliadka a  návšteva miest, ktoré sú spojené so ┼żivotom sv. Bernadetty  – rodný dom a farský kostol, v ktorom bola pokrstená. Individuálna mo┼żnos┼ą návštevy bazénov s lurdskou vodou Po ve─Źeri spolo─Źná modlitba ru┼żenca pri Jaskyni Zjavení a svie─Źkový sprievod, ubytovanie.

6.de┼ł: po ra┼łajkách pokra─Źovanie v nábo┼żenskom programe v Lurdoch,  komplex Bazilík, podzemná Bazilika Pia X..,  osobné modlitby. Odchod do La Salette, jedného z najmalebnejších pútnických miest. Nachádza sa vo Francúzskych Alpách. Tu sa zjavila Panna Mária dvom pastierikom v roku 1846. Nábo┼żenský program – návšteva Baziliky Panny Márie,  mo┼żnos┼ą súkromnej modlitby. Osobné vo─żno, ubytovanie.

7.de┼ł: Svätá omša v Bazilike Panny Márie, ra┼łajky, osobné modlitby,  eventuálne výstup na horu Gargas. Okolo obeda odchod, jazda cez územie Francúzska, Talianska a Rakúska.

8 .de┼ł: v ranných hodinách príchod na Slovensko.