» OZ Gaudete Devínska Nová Ves – 2% z dane
OZ GAUDETE DEVÍNSKA NOVÁ VES je prijímateľom 2% zo zaplatenej dane

Každý pracujúci, živnostník alebo aj firma sa môže rozhodnúť, koho svojimi 2%  zo zaplatenej dane podporí v jeho činnosti.

Naše združenie pripravilo a v budúcnosti aj s vašou podporou chce realizovať:

• voľnočasové aktivity pre deti, rodiny,
  • vzdelávanie spolupracujúcich dobrovoľníkov a aktivistov (v roku 2019 prvý kurz pre táborových animátorov)
  • vzdelávacie aktivity pre marginalizované skupiny a pre rodiny,
  • podporovať detí zo sociálne slabších alebo dysfunkčných rodín, ktoré sú ohrozené v sociálnom vývine (letné tábory, víkendové pobyty, príležitostné podujatia …),
  • podporovať športové aktivity zamerané na deti a rodiny (farský futbalový turnaj miništrantov),
  • príprava a realizácia osvetových, preventívnych kurzov a aktivít pre deti i dospelých, prednášok, besied (prednášky pre rodiny a manželov),
  • organizovanie výletov, víkendových stretnutí, pútí (farský deň v záhrade F centra),
  • zvyšovanie odbornej a metodickej úrovne pracovníkov podieľajúcich sa na preventívnej práci s deťmi a mládežou,
  • stretnutia rodičov s odbornou ponukou zdravotnej, psychologickej a pedagogickej problematiky, ktorú môžu využiť v starostlivosti a výchove svojich detí, v prevencii porúch správania u detí,
  • poradenskú činnosť – sociálna, psychologická, právna, zdravotná,
  • výpomoc viacdetným rodinám, či sociálne znevýhodneným rodinám.

Na niektoré naše aktivity môžete nahliadnuť vo fotogalérií:

Pobytový farský tábor 2023

Deň farnosti jún 2023

Farský denný tábor 2022 – Po stopách svätých

Deň farnosti 2022

Mikuláš 2021

Webináre pre rodičov menších detí 2021

Iné aktivity OZ GAUDETE v r. 2021

Farský denný tábor 2020 – Nekonečný príbeh

Prednášky pre rodičov na materskej dovolenke - dovybavenie priestorov "domčeka" 2019

Vzdelávanie mladých - kurz ANIMAtor 2019

Denný tábor Poklad na striebornom jazere 2019

Deň farnosti jún 2019

Denný tábor 2018

Farský deň v Fcentre 2018

Sledovať našu činnosť môžete aj prostredníctvom novej facebook stránky OZ Gaudete.

Ako poukázať 2% z dane za predchádzajúci rok?

Budeme radi, ak sa rozhodnete podporiť aktivity nášho OZ formou poukázania 2% z daní. Naše OZ GAUDETE bolo v Notárskom centrálnom registri určených právnických osôb registrované v decembri 2021. Predvyplnené tlačivá potrebné na poukázanie 2% si môžete stiahnuť aj na tejto stránke – v texte nižšie.

Zamestnanci – fyzické osoby do 30.4.2024 zaslaním tlačiva Vyhlásenie o poukázaní 2% spolu s tlačivom Potvrdenie o zaplatení dane na príslušný daňový úrad podľa bydliska.

Fyzické osoby, ktoré si samé podávajú daňové priznanie, vyplnia príslušnú kolónku v daňovom priznaní a doručia ho na daňový úrad do 31.3.2024.

Údaje k tomu potrebné viď nižšie:

2020-02-15-gaudete_info_udaje.jpg

Právnické osoby môžu 2% poukázať prostredníctvom daňového priznania pre právnické osoby.

Všetky potrebné informácie ako časové lehoty a tlačivá nájdete aj na www.rozhodni.sk

Za Vašu ochotu a záujem Vám vopred ďakujeme!

Tím OZ GAUDETE Devínska Nová Ves