» Občianske združenie Gaudete Devínska Nová Ves
Občianske združenie Gaudete Devínska Nová Ves

Začiatkom roka 2017 sme v našej farnosti založili občianske združenie Gaudete. Jeho cieľom je podpora aktivít farnosti, osobitne pre mládež, rodiny a sociálne znevýhodnených.

PROJEKTY OZ GAUDETE DNV:

• LETNÝ DENNÝ TÁBOR

Našou už tradičnou akciou je letný denný tábor pre deti. Nové občianske združenie nad ním prevzalo záštitu od roku 2017.

• PREDNÁŠKY

Organizujeme prednášky, tematicky orientované na rodinu.

• DEŇ FARNOSTI

Od roku 2018 sme sa podieľali na príprave prvého Dňa farnosti – príjemného popoludnia nielen pre dospelých, ale aj deti (súťaže, hry, pre dospelých priestor na stretnutie a podporu kontaktov v miestnej komunite).

• ANIMAtor

V roku 2019 začíname s programom systematickej prípravy mládežníckych animátorov pre letný tábor a iné aktivity pre deti.

• CHARITA DNV

Charita sa začala kreovať v novembri 2020 viacerými ľuďmi, ktorí boli aktívni v miestnej farnosti. Zatiaľ spolupracujeme s mestskou časťou skrze sociálne oddelenie miestneho úradu, s organizáciou DEPAUL Slovensko, Centrom rodiny v Dúbravke a pod. Určite ste si už všimli nejaké naše aktivity. Radi by sme Vám zhrnuli čo sme zatiaľ spustili a realizovali.

1. Navštevovanie, kontaktovanie a pomoc seniorom v spolupráci s Klubom dôchodcov v DNV. Pre aktuálnu epidemickú situáciu sa momentálne realizuje obmedzene.

2. Spolupráca s Centrom rodiny v Dúbravke a miestnym Lidlom vďaka ktorej získavame trvanlivé potraviny pre rodiny a ľudí v núdzi.

3. Prepájanie darcov a ľudí, ktorí dané veci potrebujú, či už formou ponuky darov alebo dopytu.

4. Sprevádzanie a pomoc pri vybavovaní úradných záležitostí pre ľudí v núdzi.

DARCOVSTVO
V prípade, ak by ste boli v núdzi alebo by ste potrebovali pomoc. Prípadne by ste vedeli niečo podarovať, ozvite sa nám.

DOPYT
Ak máte potrebu konkrétnej pre vás potrebnej veci, ktorú si pre Vašu aktuálnu situáciu nemôžete dovoliť zabezpečiť sami, dajte nám vedieť a môžeme sa pokúsiť zohnať ochotného darcu.

PONUKA
Ak máte zachovalú vec, ktorá by sa mohla niekomu zísť na ďalšie používanie, dajte nám vedieť a môžeme sa pokúsiť zohnať človeka, ktorý by ju potreboval.

Zatiaľ nevieme zabezpečiť skladovanie šatstva, či iných predmetov vhodných na darovanie, preto Vám priamo sprostredkujeme kontakt na človeka, ktorý danú vec potrebuje.

Kontaktovať nás môžete na tel.č. 0944 233 731, e-mailom charitadnv@gmail.com, alebo na facebooku https://www.facebook.com/gaudetednv.

Prosíme Vás o podporu našej činnosti prostredníctvom 2% z dane. Privítame tiež Váš záujem o dobrovoľnícku činnosť na aktivitách farnosti a inú vecnú pomoc. Potešíme sa aj dobrým nápadom na rozšírenie našich aktivít.

Kontaktovať nás a sledovať našu činnosť môžete aj prostredníctvom našej novej facebook stránky OZ Gaudete.

Vyberáme zo  stanov občianskeho združenia

Cieľom občianskeho združenia je:

• podpora a realizácia aktivít zameraných na aktívne a zmysluplné využívanie voľného času detí, mládeže a dospelých, aktivít smerujúcich k výchove k zdravému životnému štýlu a tiež ďalšie vzdelávanie ľudí, ktorí sa podieľajú na vyššie spomenutých činnostiach;
  • zachovávanie kultúrnych tradícií, ale tiež spoznávať nové kultúry, podporovať a upevňovať duchovné aj mravné hodnoty;
  • sociálna pomoc;
  • podpora rozvoja komunitných aktivít, trénerská a lektorská činnosť.

Pri napĺňaní našich cieľov budeme spolupracovať so štátnymi a neštátnymi inštitúciami. Podujatia OZ smerujú ku všetkým členom spoločnosti, deťom i dospelým.

Naše ciele chceme napĺňať aj týmito aktivitami:

• voľnočasové aktivity pre deti, rodiny,
  • vzdelávanie spolupracujúcich dobrovoľníkov a aktivistov,
  • práca s deťmi ohrozenými v sociálnom a emocionálnom vývine, rodinami a marginalizovanými skupinami,
  • vzdelávacie aktivity pre marginalizované skupiny a pre rodiny,
  • podporovanie detí zo sociálne slabších alebo dysfunkčných rodín, ktoré sú ohrozené v sociálnom vývine (letné tábory, víkendové pobyty, príležitostné podujatia …),
  • podpora športových aktivít zameraných na deti a rodiny,
  • práca so skupinami detí i dospelých,
  • príprava a realizácia osvetových, preventívnych kurzov a aktivít pre deti i dospelých, prednášok, besied,
  • organizovanie výletov, víkendových stretnutí, pútí,
  • zvyšovanie odbornej a metodickej úrovne pracovníkov podieľajúcich sa na preventívnej práci s deťmi a mládežou,
  • nadväzovanie priamych kontaktov s organizáciami a jednotlivcami, ktorí pôsobia na rovnakom záujmovom poli v SR i v zahraničí, s cieľom výmeny skúseností a preberania a uplatňovania nových poznatkov,
  • organizovanie informačno-propagačných podujatí zameraných na podporu komunitného rozvoja, udržiavanie kultúrnych a morálnych hodnôt spoločnosti,
  • stretnutia rodičov s odbornou ponukou zdravotnej, psychologickej a pedagogickej problematiky, ktorú môžu využiť v starostlivosti a výchove svojich detí, v prevencii porúch správania u detí,
  • poradenská činnosť – sociálna, psychologická, právna, zdravotná,
  • výpomoc viacdetným rodinám, či sociálne znevýhodneným rodinám,
  • spolupráca so štátnou správou a miestnou samosprávou,
  • regionálna a cezhraničná spolupráca.

Údaje o občianskom združení

Predsedom občianskeho združenia Gaudete Devínska Nová Ves je pán Tomáš Lencz, podpredsedovia sú pán Rostislav Škrabana a pani Zuzana Rehorčíková.

Názov:Občianske združenie Gaudete Devínska Nová Ves
Sídlo:Istrijská 15, 841 07 Bratislava
Registrácia:Ministerstvo vnútra SR, dňa 3.3.2017 pod číslom spisu VVS/1-900/90-504 77
IČO:50672100
Číslo účtu OZ Gaudete DNV:SK87 0900 0000 0051 2891 8542 (vedený v Slovenskej sporiteľni)
Číslo účtu Charita DNV:SK90 0900 0000 0051 7736 7951 (vedený v Slovenskej sporiteľni)
2% z dane

OZ GAUDETE DEVÍNSKA NOVÁ VES je prijímateľom 2% zo zaplatenej dane.

Každý pracujúci, živnostník alebo aj firma sa môže rozhodnúť, koho svojimi 2% zo zaplatenej dane podporí v jeho činnosti.

Viac informácií k poukázaniu 2% z dane.