>>> Výpis z matriky: KRSTNÝ LIST - VYBAVENIE (rubrika články).

Kontakt na pána farára: fara.devinska@gmail.com (Andrej Kalamen)

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....119120121122123124125.....129  >>

Príprava na sviatky Ducha Svätého

24. 5. 2009, nedeľa

V týcto dňoch sa v našom kostole modlievame každý deň deviatnik k Duchu Sv. Ak je sv. omša, tak polhodinu pred ňou, ak nie je (ako napr. utorok a stredu), tak o 18.30.

Na hody, v nedeľu 31. mája, bude po sv. omšiach aj farská ofera. Vďaka!

1. sv. prijímanie foto+video

24. 5. 2009, nedeľa

Počas 1. sv. prijímania veľa ľudí fotilo a kamerovalo celú udalosť. Ak by sa našli dobrovolníci, ktorý by mohli poskytnúť nejaké fotografie alebo krátky video-záznam, aby sme ich zverejnili aj pre ostatných v našej fotogalérii alebo videogalérii, kontaktujte nás na farnost.devinska@gmail.com .
Ďakujeme.

GoodSports International Slovensko

21. 5. 2009, štvrtok

Na stránku sme pridali informácie o neziskovej organizácii GoodSports, venujúcej sa vytváraniu voľnočasových aktivít pre deti a mládež v našej farnosti.

Viac si môžte prečítať v sekcii projekty - "GoodSports International Slovensko".

Taktiež si môžte prečítať článok o 1. ročníku T-ballovej ligy a 3. ročníku baseballovej ligy GSIS 2009, ktorý sa uskutočnil 1.5.2009 na baseballovom ihrisku pri škole Ivana Bukovčana 1. Nájdete ho v sekcii články - "1. ročník T-ballovej ligy a 3. ročník baseballovej ligy GSIS 2009".

Príprava na slávnosť prvého sv. prijímania

17. 5. 2009, nedeľa

Deti a ich príbuzní majú možnosť prísť k sv. pokánia v našom kostole v dňoch: utorok, štvrtok, piatok od 17.30.
V piatok sú organizačné nácviky s deťmi podľa skupín (o 16.00 a 17.00). Slávnosti s deťmi sú pri dopoludňajších sv. omšiach v nedeľu 24. mája o 8.00 a o 10.30.

Deň rodiny

16. 5. 2009, sobota

16. mája - "Deň rodiny"

Kresťanské hnutia a komunity pozývajú na ekumenické stretnutie SPOLOČNE PRE EURÓPU - ÁNO RODINE od 9.00 do 14.00 hod. v priestoroch modlitebne Cirkvi bratskej na Cukrovej ulici č. 4.
Rada pre rodinu KBS, Bratislavská arcidiecéza a Bratislavská eparchia pozývajú na sv. omšu za rodiny o 12.00 v Dóme sv Martina.
Prorodinné občianske združenia pozývajú na verejné podujatia "Deň rodiny" od 13.00 do 17.00 na námestí SNP v Bratislave. Bližšie informácie: www.denrodiny.sk

Organizátori chcú dať nový impulz na rozvoj prorodinne orientovanej spoločnosti. Okrem vonkajšieho programu je možné "Deň rodiny" podporiť aj duchovne. Prosíme spoločenstvá o modlitbovú podporu podujatia.

Katarína Hulmanová
Fórum kresťanských inštitúcií
Gorkého 15
mail:info@fki.sk
www.fki.sk

ONLINE Petícia - STOP výstavby na Devínskej Kobyle

14. 5. 2009, štvrtok

Petícia týkajúca sa zastavenia výstavby na Devínskej Kobyle, ktorá bola tento týždeň vyvesená na nástenke v kostole, dostala aj svoju ONLINE podobu.

Môžte ju nájsť na tejto adrese:

Link tejto petície, môžte rozposlať mailom aj svojim známym, ktorí by sa chceli zapojiť. Samozrejme každý sa môže zúčastniť iba raz (keď sa už niekto podpísal na petičný hárok nemôže sa zapísať do online petície).

Ubytovanie

10. 5. 2009, nedeľa

Organizácia "Good Sports International Slovensko", s ktorou spolupracuje naša farnosť, hľadá na jún a júl lacnejšie ubytovanie pre kresťanských študentov, vysokoškolákov z USA. Prídu sa venovať počas leta našim deťom. Kto môže ponúknuť ubytovanie, prosím, nech sa kontaktuje na čísle Katky Pavlovskej: 0949/ 705 507. Vďaka!

Finančné dary

10. 5. 2009, nedeľa

Vďaka za dary pri zbierke na podporu kňazského seminára v Bratislave, ktorá sa konala minulú nedeľu: 575 €. Tiež vďaka za dary pre potreby našej farnosti: 1100 €. (Tento týždeň sme uhradili faktúru v sume 18 000 €.)
Číslo bankového konta našej farnosti v Slovenskej sporiteľni:

Petícia - STOP výstavby na Devínskej Kobyle

8. 5. 2009, piatok

• Viete, že Devínska Kobyla je CHKO (chránená krajinná oblasť), kde platí 4.stupeň ochrany?

• Viete, že v tejto oblasti sa vyskytuje cca 30 druhov jedinečných rastlín a množstvo živočíchov?

• Viete, že na Devínskej Kobyle vyrastie stožiar o výške cca 50 metrov s parabolickými anténami pre mobilného operátora?

• Viete, že zo stožiara sa bude šíriť elektromagnetické vlnenie v pásme 900MHz a 1800MHz?

• Viete, že táto stavba bude mať nepriaznivý vplyv na chránenú flóru a faunu?

• [obrázok - Devínska Kobyla]

• Viete, že bude zničená panoráma celého masívu, ako aj navštevovaný turistický vrchol pre širokú verejnosť?

:::: Svoj nesúhlas s výstavbou na Devínskej Kobyle môžte vyjadriť podpisom petičného hárku, ktorý bude cez víkend a začiatkom budúceho týždňa (cca 9. - 13.5.) vyvesený na nástenke v kostole.

V prípade záujmu --> tu si môžte stiahnuť petičný hárok, ktorý potom môžte priniesť do kostola alebo poslať poštou podľa informácií na hárku.

Fotky - príroda okolo DNV jeseň-zima

7. 5. 2009, štvrtok

Do fotogalérie sme pridali ďalšie zábery prírody okolo DNV od Imricha Hušeka, tentokrát z obdobia jeseň-zima.
<<   Strany:  1.....119120121122123124125.....129  >>