>>> Výpis z matriky: KRSTNÝ LIST - VYBAVENIE (rubrika články).

Kontakt na pána farára: fara.devinska@gmail.com (Andrej Kalamen)

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....26272829303132.....128  >>

Veľký piatok

2. 4. 2021, piatok

Na Veľký piatok 10.4. pre vás už od 1430 pripravujeme priamy prenos z nášho farského kostola. O 1430 začneme krížovou cestou a plynule budeme pokračovať v tom istom video prenose sv. omšou okolo 1500.

V prípade zobrazenia nesprávneho videa (staršie video a nie aktuálny živý prenos) stlačte naraz "Ctrl" a "F5" kláves, alebo si video otvorte priamo cez farský youtube kanál.

Zelený štvrtok

1. 4. 2021, štvrtok

Na Zelený štvrtok 1.4. o 1830 vás pozývame sledovať priamy prenos sv. omše.

Kvetná nedeľa

28. 3. 2021, nedeľa

Farské oznamy pre 13. týždeň si môžete pozrieť v priloženom pdf súbore.

Zvestovanie Pána

25. 3. 2021, štvrtok

5. pôstna nedeľa

21. 3. 2021, nedeľa

Farské oznamy pre 12. týždeň si môžete pozrieť v priloženom pdf súbore.

Odovzdávanie viery v rodine

19. 3. 2021, piatok

Podklady a zdroje k prednáške nájdete v priloženom pdf súbore.

Pozývame Vás na prednášku s manželmi Cyrilom a Katkou Jančišinovcami na tému Odovzdávanie viery v rodine.

Odovzdávať vieru v rodine v kontexte súčasnej spoločnosti je stále náročnejšie. Vyžaduje si to predovšetkým byť svedkom viery, teda mať v prvom rade osobný, úprimný vzťah s Bohom, ktorý sami prežívame nielen osobne, ale aj spolu s ostatnými v rodine, vo farnosti, v spoločenstve a pod. Pokúsime sa spolu s vami hľadať odpoveď na pár jednouchých otázok: Čo je to vlastne viera? Aká je moja, naša viera? Ako ju mám odovzdávať svojim deťom a svojmu okoliu? Dá sa to vôbec? Čo ak zlyhávam?

2021-3-odovzdavanie-viery-v-rodine.png

2021-3-odovzdavanie-viery-v-rodine-jancisinovci.jpg

Prednáška sa uskutoční v piatok 19.3.2021 v čase 19:30 - 21:00 cez ZOOM.
Prihlásiť sa treba cez tento formulár. Prihlásení záujemcovia dostanú deň pred konaním prednášky pozvánku na ZOOM meeting.

Účasť na prednáške je bezplatná. Podujatie je pripravené pre dospelých, preto si prosím počas ZOOMovania zabezpečte pokojné miesto a čas pre seba.
Tešíme sa na spoločne strávený čas!

Kto sú Katka a Cyril Jančišinovci?
Sú manželmi 20 rokov a majú 3 deti. Cyril je gréckokatolícky kňaz košickej eparchie. Katka je povolaním prekladateľka – tlmočníčka a učiteľka. Momentálne celá rodina žije pri Ríme, v Grottaferrate, kde pôsobia v medzinárodnom centre Hnutia fokoláre.

Sv. Jozefa, ženícha preblahoslavenej Panny

19. 3. 2021, piatok

4. pôstna nedeľa

14. 3. 2021, nedeľa

Farské oznamy pre 11. týždeň si môžete pozrieť v priloženom pdf súbore.

Predstavenie charity

7. 3. 2021, nedeľa

S radosťou Vám predstavujeme novú súčasť OZ Gaudete DNV: CHARITU DNV.

CHARITA_dnv_LOGO_BLACK.jpg

Charita sa začala kreovať v novembri 2020 viacerými ľuďmi, ktorí boli aktívni v miestnej farnosti. Zatiaľ spolupracujeme s mestskou časťou skrze sociálne oddelenie miestneho úradu, s organizáciou DEPAUL Slovensko, Centrom rodiny v Dúbravke a pod. Určite ste si už všimli nejaké naše aktivity. Radi by sme Vám zhrnuli čo sme zatiaľ spustili a realizovali.

1. Navštevovanie, kontaktovanie a pomoc seniorom v spolupráci s Klubom dôchodcov v DNV. Pre aktuálnu epidemickú situáciu sa momentálne realizuje obmedzene.

2. Spolupráca s Centrom rodiny v Dúbravke a miestnym Lidlom vďaka ktorej získavame trvanlivé potraviny pre rodiny a ľudí v núdzi.

3. Prepájanie darcov a ľudí, ktorí dané veci potrebujú, či už formou ponuky darov alebo dopytu.

4. Sprevádzanie a pomoc pri vybavovaní úradných záležitostí pre ľudí v núdzi.

5. Podpora odchovancov detských domovov.

Kontaktovať nás môžete na tel.č. 0944 233 731, e-mailom charitadnv@gmail.com, alebo na facebooku https://www.facebook.com/gaudetednv.

3. pôstna nedeľa

7. 3. 2021, nedeľa

Farské oznamy pre 10. týždeň si môžete pozrieť v priloženom pdf súbore.

<<   Strany:  1.....26272829303132.....128  >>