>>> Výpis z matriky: KRSTNÝ LIST - VYBAVENIE (rubrika články).

Kontakt na pána farára: fara.devinska@gmail.com (Andrej Kalamen)

DRAHÍ VERIACI

OD 15. OKTÓBRA 2020

SÚ SLÁVENÉ SV. OMŠE BEZ ÚČASTI ĽUDU
(MISSA SINE POPULO)

Všetky omšové úmysly,
ktoré sú na toto obdobie zapísané
odslúžia kňazi súkromne.

Spojme sa po duchovnej stránke a v modlitbe
prosme Pána Boha o skoré vyriešenie tejto situácie.

Sme s Vami v modlitbách! Pán farár i kaplán.

Sledujte živé vysielanie sv. omší z nášho farského kostola na našom youtube kanáli https://www.youtube.com/FarnostDevinska

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....65666768697071.....95  >>

Začiatok apríla 2012

1.4.2012, nedeľa

Príležitosť k sv. pokánia v našom kostole je pred Veľkou nocou ešte v pondelok a stredu večer asi od 18.00 a utorok ráno od 7.30 (sv. omša vtedy nebude).

Nové úmysly na sv. omše (na apríl) – zapisujeme namiesto piatka v stredu od 18.00 v sakristii.

Na Veľký piatok (6.4.) sa dospelí katolíci snažia zachovať prísny pôst. Na Bielu sobotu bude náš kostol otvorený od 9.00 až do večernej slávnostnej bohoslužby, ktorá začne po západe slnka o 19.30. V kostole bude podľa tradície obraz Ježišovho hrobu. Na slávenie veľkonočnej vigílie si v sobotu prinesme sviece.

Kvetná nedeľa

1.4.2012, nedeľa

Na Kvetnú nedeľu pred sv. omšami posvätíme pred kostolom ratolesti na pamiatku privítania Ježiša v Jeruzaleme. Pri sv. omši o 10.30 budú spievané pašie (evanjelium o Ježišovom umučení); o 19.00 bude sv. omša zvlášť pre birmovancov. Vetvičky na posvätenie si prinesme so sebou na bohoslužby (nemusia byť tzv. bahniatka).

Sv. pokánia

25.3.2012, nedeľa

Sv. pokánia – možnosť je v nedeľu 25.3.2012 dopoludnia u P. A. Srholca v našom kostole; popoludní asi od 14.30 budú spovedať viacerí kňazi v kostole a F centre. (V sobotu 24.3. popoludní spovedáme v Lamači.)

Burza šatstva

24.3.2012, sobota

V sobotu 24.3.2012 je v F centre od 14.00 do 18.00 opäť možnosť priniesť na darovanie dobré čisté šatstvo. Vďaka. Tiež je možné hneď prísť a niečo vhodné si vybrať.

Letný tábor GoodSports

23.3.2012, piatok

GoodSports organizuje športovo-anglický letný tabor pre deti.

kde: rekreačné zariadenie Hlboké nad Bojnicami
kedy: 30.6-8.7.2012
info: Katarína Mózsiová
katarina.mozsiova@gmail.com

Podrobnosti si môžte pozrieť v sekcii Projetky-->GoodSports.

Návštevy chorých

22.3.2012, štvrtok

Návštevy chorých – prosím nahlásiť mená a presné adresy našich veriacich, ktorí by mali záujem o modlitbu a sviatosti pred Veľkou nocou, ale nevládzu prísť do kostola. Deň a hodinu dohodneme telefonicky.
V DSS Seneciu je bohoslužba s chorými a možnosť sv. spovede utorok 27.3.2012 od 9.00.

Tým, čo chodia do kostola, budem sv. pomazania chorých udeľovať pondelok 26.3. pri sv. omši ráno o 8.00. Táto sviatosť je pre ľudí s vážnym ochorením a pre tých, čo sú zoslabnutí vyšším vekom. Teda nie pri hocijakej chorobe či slabosti.

Finančné zbierky

11.3.2012, nedeľa

Minulú nedeľu sme na podporu cirkevnej školy sv. Františka Assiského v Karlovej Vsi darovali: 870 €.
Zbierka na Charitu (bola v nedeľu 26.2.) - odoslali sme 635 €.
Vo štvrtok po podujatí SDM (Svetový deň modlitieb žien) sme na projekt pomoci vykorisťovaným ženám v Malajzii darovali: 340 € (spolu s evanjelikmi z Dúbravky).
Kúpou pôstneho kalendára sme podporili dielo biskupa Erwina Kräutlera v Amazónii: 430 €.
Veľká vďaka všetkým darcom!

Otázky ohľadom pohrebu a úmrtia

9.3.2012, piatok

Otázky ohľadom pohrebu a úmrtia si môžte prečítať v rubrike
Články -> Info -> Otázky ohľadom pohrebu a úmrtia alebo v sekcii Cintorín.

Nový urnový Háj

9.3.2012, piatok

Informácie ohľadne nového urnového hája si môžte prečítať v rubrike
Články -> Info -> Nový urnový Háj.

Slávenie SDM v Dev. N. Vsi

8.3.2012, štvrtok

SDM_2012_mo.jpg

Dňa 1. marca 2012 sme v našom kostole už po 15-ty raz slávili "Svetový deň modlitieb" (SDM) - ekumenické podujatie kresťanských žien, ktoré sa slávi na celom svete. Tento rok bol program venovaný Malajzii na tému: Nech zvíťazí spravodlivosť! Na záver bola zbierka venovaná organizácii, ktorá pomáha vykorisťovaným ženám, pracujúcim v malajzijských domácnostiach. Priniesla: 350 Eur. Na programe sa zúčastnili v hojnom počte bratia a sestry z cirkevného zboru ev. cirkvi a. v. z Dúbravky.

Vďaka všetkým účastníkom podujatia, ako aj tým, ktorí pripravili pohostenie a darovali financie!

V rubrike Články - Modlitby/Meditácie nájdeme niektoré texty, ktoré odzneli na podujatí: článok - Nech zvíťazí spravodlivosť....
<<   Strany:  1.....65666768697071.....95  >>