>>> Výpis z matriky: KRSTNÝ LIST - VYBAVENIE (rubrika články).

Kontakt na pána farára: fara.devinska@gmail.com (Andrej Kalamen)

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....83848586878889.....128  >>

Projekt úpravy Domu rozlúčky a rozšírenia kostola v Dev. N. Vsi

12. 6. 2014, štvrtok

Prvý návrh stavebných úprav bol uverejnený na našom webe 11.12.2013. Medzičasom sa projekt mierne upravil. Žiadosť o schválenie sme podali na Arcibiskupský úrad v Bratislave. Upravený návrh si možno pozrieť >TU<.

Modlitba za mier vo Sv. Zemi

8. 6. 2014, nedeľa

Dnes nás pápež František pozýva na spoločnú modlitbu za mier vo Sv. Zemi. Prezidenti Izraela a Palestíny, ako aj patriarcha pravoslávnej cirkvi prídu dnes večer do Vatikánu, aby sa spolu modlili. Text Františka biskupom je tu:

Ctihodný brat,

ako už viete, v nedeľu 25. mája som počas mojej apoštolskej cesty do Svätej zeme pozval prezidentov Shimona Peresa a Mahmouda Abbasa na intenzívnu modlitbu – aby sme spoločne vzývali Boha a prosili ho o dar pokoja: na tento účel som ponúkol svoj domov ako miesto stretnutia a modlitby.

Ak Boh dá, toto stretnutie sa uskutoční v nedeľu 8. júna 2014 na slávnosť Zoslania Ducha Svätého a zúčastní sa na ňom aj Jeho svätosť Bartolomej, patriarcha Konštantínopolu, s ktorým som mal to potešenie putovať do Jeruzalema.

Je mojou túžbou, aby sa do tohto stretnutia zapojili všetci veriaci, a tak sa táto modlitba k Bohu stala čím intenzívnejšou; nech Ježišova zem konečne obsiahne ten pokoj, ktorý anjeli ohlasovali pri jeho narodení.

Prosím vás preto, aby ste všetkým predsedom biskupských konferencií v krajinách vašej kompetencie odovzdali prosbu pozvať biskupov, rehoľníkov a všetkých veriacich laikov, nech sa v duchu zúčastnia na tejto modlitbe. Aj všetci muži a ženy dobrej vôle sa môžu v hĺbke svojich sŕdc s nami zjednotiť. Týmto spôsobom sa modlitba za mier, ktorá vzíde od hrobu sv. Petra, rozšíri do všetkých končín zeme. Dúfame, že sa tak naplní Pánov prísľub: „Ak budú dvaja z vás na zemi jednomyseľne prosiť o čokoľvek, dostanú to od môjho Otca, ktorý je na nebesiach.“ (Mt 18,19)

Všetkým vám srdečne žehnám.
Vo Vatikáne 5. júna 2014
František

Hodový koncert

8. 6. 2014, nedeľa

[obrázok - For Bratislava]

Pozývame na hodový koncert, ktorý usporiada farnosť v spolupráci so ZUŠ Dev. N. Ves.
Miesto: F centrum, záhrada; čas: nedeľa, 8. jún, 15.00 - 17.30.
Účinkuje: Orchester FOR BRATISLAVA pod vedením V. Dianišku.

Začiatok júna

1. 6. 2014, nedeľa

Katalógy zo slávnosti Prvého sv. prijímania (25. 5.) sú v sakristii. Možno si ich prísť pozrieť a objednať fotografie.

Možnosť ísť na sv. pokánia je zvlášť: utorok, štvrtok, piatok podvečer, stredu ráno. Na prvý piatok od 18.00 zapisujeme nové úmysly na sv. omše v sakristii; po sv. omši je meditácia a poklona za obnovu cirkvi.

Začiatok mája

1. 5. 2014, štvrtok

Možnosť sv. spovede: pondelok, štvrtok, piatok podvečer, utorok ráno. Na prvý piatok zapisujeme nové úmysly na sv. omše od 18.00; po sv. omši v piatok je meditácia a poklona za obnovu cirkvi.

Stretnutie s rodičmi

28. 4. 2014, pondelok

Ďalšie stretnutie s rodičmi detí, ktoré sa pripravujú na prvé sv. prijímanie, bude pondelok 28. 4. o 19.00 v F centre, Istrijská č. 4.

Stretnutie sa týka rodičov detí, ktoré žijú v našej farnosti a chcú ísť u nás na prvé sv. prijímanie, či už navštevujú školu v DNV alebo inde.

Veľká noc - finančné zbierky

27. 4. 2014, nedeľa

Vďaka za finančné dary počas veľkonočných sviatkov. Dary na farnosť: 1 800 €; farská ofera: 1 400 €; pri obraze Ježišovho hrobu (na ABÚ): 295 €.

Veľká noc

20. 4. 2014, nedeľa

Na Veľkú noc, v nedeľu po sv. omšiach, je farská ofera. Vďaka všetkým darcom! Dary pri obraze Ježišovho hrobu odovzdávame na Arcibiskupský úrad na spoločné ciele.

Veľká vďaka všetkým spolupracovníkom a asistentom pri liturgii v našej farnosti, tiež tým, ktorí pripravili bohoslužby, ktorí pripravili spev a hudbu, ktorí upratali a vyzdobili náš kostol na sviatky!

Cintorín

19. 4. 2014, sobota

Hlavný kríž na cintoríne sa v súčasnosti nachádza u sochára v rekonštrukcii. Nanovo bude osadený v máji.

Upozorňujeme, že v ostatných týždňoch sa na našom cintoríne pohybujú zlodeji. Niektorí sa dokonca predstavujú ako kamenári a ponúkajú práce. Viacerí naši občania sa im už dali oklamať a prišli o peniaze. Iným ukradli kamene z pomníkov. Nikto by takýmto neznámym ľuďom nemal peniaze ani prácu dávať, ale mal by sa poradiť so správcom cintorína.

V prípade podozrivých osôb odporúčame hneď volať políciu a informovať správcu cintorína.

Baseball Camp

13. 4. 2014, nedeľa