Ak máte nápady, pripomienky a vylepšenia ohľadne web-stránky alebo chcete prispieť nejakým článkom, fotkami alebo niečim iným, môžte nám napísať na adresu farnost.devinska@gmail.com (správca web-stránky).
    Ak máte dotazy priamo na pána farára, píšte na faradevinska@gmail.com (Andrej Kalamen).

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....60616263646566.....77  >>

Začiatok mesiaca júna

1.6.2010, utorok

Príležitosť na sv. spoveď v našom kostole je pred prvým piatkom mesiaca júna v dňoch: Pondelok, štvrtok a piatok podvečer, utorok a štvrtok ráno. V piatok zapisujeme nové úmysly na sv. omše od 18.00; po sv. omši na prvý júnový piatok konáme tradičnú meditáciu a poklonu za obnovu cirkvi.

Zbierky na Turíce

30.5.2010, nedeľa

Pri finančných zbierkach na Turíce sa vyzbierali sumy:
Farská ofera: 1 050 €.
Na farnosť: 850 €.
Vďaka všetkým darcom!

Koncert - Preznievanie

29.5.2010, sobota

Srdečne Vás pozývame na koncert etnojazzového tria PACORA (Stano Palúch-husle, Robo Ragan-kontrabas, Marcel Comendant-cimbal) a JANY SEMERÁDOVEJ (barokové traverso) v kostole Ducha Svätého dňa 29.5.2010 o 19:00 .
Príďte si vypočuť ich spoločný hudobný projekt s názvom Preznievanie (Oversounding).

Vstupné 3€

Podujatie sa koná vďaka podpore MČ DNV.

Viac info nájdete na www.pacoratrio.sk

Zbierka šatstva

29.5.2010, sobota

V sobotu 29. mája 2010 je opäť zbierka obnoseného (čistého a hodnotného) šatstva v F centre (BA - DNV, Istrijská č. 4). Šatstvo možno priniesť a si tiež prísť vybrať v čase: 14.00-18.00. Vďaka!

Denný tábor GoodSports v DNV

24.5.2010, pondelok

Pozývame Vás na denný tábor v DNV pre deti vo veku 7-15 rokov, ktorý sa uskutoční od 28.7-6.8. na Ivana Bukovčana 3. Lektori a tréneri z USA.
Program doobeda: hodiny angličtiny.
Program poobede: športy, umelecké dielne, hudobné programy, hry, tanečné programy, filmy a výlety.
Cena: 25,- € (možnosť finančnej podpory)

Viac informácii:
Katka Pavlovska
pavlovska.katarina@gmail.com

Hodový koncert - Štyri ročné obdobia

23.5.2010, nedeľa

Srdečne Vás pozývame na slávnostný hodový koncert, ktorý sa uskutoční v nedeľu 23. mája 2010 o 20.00 v Kostole Ducha Sv. v DNV – účinkuje komorný sláčikový súbor Curiosi di tutto orchestra.

[obrázok - DNV - Orchester]

Stretnutie - príprava na sviatok Ducha Sv.

20.5.2010, štvrtok

V rámci prípravy na sviatok Zoslania Ducha Sv. sa v bratislavských kostoloch budú počas deviatich dní sláviť tematické bohoslužby (novéna k Duchu Sv.).
V našej farnosti bude táto sv. omša vo štvrtok 20. mája o 19.00. Sv.omšu príde sláviť P. Marek Vaňuš SVD.

Využili sme túto príležitosť aj na to, aby sa stretol s našimi kandidátmi na birmovku. Preto pozývame všetkých birmovancov vo štvrtok 20. mája 2010 o 17.00 do F centra, kde bude stretnutie s pátrom Marekom Vaňušom SVD a ďalšími hosťami. Príde aj jezuita P. Milan Hudáček, ktorý pozve mladých ľudí na zaujímavú akciu pripravovanú na leto. Budeme radi, ak si mladí ľudia nájdu čas a porozprávajú sa o viere, svete, živote z Ducha Svätého s našimi hosťami.

Pri sv. omši sa odporúča priniesť ako obetné dary také veci, ako sú trvalé potraviny, zdravotnícke pomôcky, školské potreby..., ktoré sa ponesú v sprievode k oltáru a darujú pre chudobných.

Kompletný program slávenia Turíčnej novény v bratislavských kostoloch a detailnešie informácie nájdete --> tu.

Začiatok mesiaca mája

2.5.2010, nedeľa

Zo zbierky z minulej nedele na podporu seminára a štúdia budúcich kňazov sme odoslali na ABÚ v BA sumu 580 €. Vďaka všetkým darcom!

ZUŠ v Dev. N. Vsi pozýva v stredu 5. mája o 18.00 do nášho kostola na koncert ku dňu matiek.

Príležitosť k sv. pokánia – pondelok, utorok, štvrtok, piatok pred bohoslužbami. Na "prvý piatok" zapisujeme nové úmysly na sv. omše od 18.00; po sv. omši je tradičná poklona a meditácia za obnovu cirkvi.

Zber šatstva

24.4.2010, sobota

Zber použitého šatstva bude opäť v F centre v sobotu 24. apríla: 14.00-18.00. Šatstvo prevezmeme len čisté a zachovalé, aby sme ho mohli ďalej podarovať. Vďaka!

Zároveň je možnosť hneď v sobotu prísť a vybrať si.

Goodsports baseballová liga

17.4.2010, sobota

GoodSports International Slovensko organizuje 2. ročník T-ballovej ligy a 4. ročník baseballovej ligy Little League.

Boli by sme veľmi radi, keby ste medzi nás zavítali na Slávnostné otvorenie , ktoré sa uskutoční v sobotu 17.4. o 10.00 na baseballovom ihrisku pri ZŠ Ivana Bukovčana 1, v prípade nepriaznivého počasia v telocvični v škole Ivana Bukovčana 1. Privítame medzi nami hostí z Americkej Ambasády.

Program:
- privítanie hráčov, rodičov a hostí
- príhovor garanta ligy p. Toma Johnsona z USA
- predstavenie družstiev
- slávnostný nadhod loptičky
- sledovanie zápasov

Tešíme sa na Vašu účasť , veríme že prídete povzbudiť malých hráčov a strávite s nami pekný deň.

S úctou
Tom Johnson GoodSports International Slovensko