Ak máte nápady, pripomienky a vylepšenia ohľadne web-stránky alebo chcete prispieť nejakým článkom, fotkami alebo niečim iným, môžte nám napísať na adresu farnost.devinska@gmail.com (správca web-stránky).
    Ak máte dotazy priamo na pána farára, píšte na faradevinska@gmail.com (Andrej Kalamen).

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....19202122232425.....76  >>

SDM - poďakovanie

13.3.2016, nedeľa

Ďakujeme všetkým ženám, ktoré aj tento rok pripravili program SDM (Svetového ekumenického dňa modlitieb). Zbierka na projekty kresťanských žien na Kube priniesla: 520 €.

Sviatosť pokánia pred Veľkou nocou

13.3.2016, nedeľa

Príležitosť k sv. pokánia pred Veľkou nocou je v našej farnosti zvlášť v nedeľu 13. marca, keď bude jeden kňaz spovedať dopoludnia a asi 7-8 kňazov popoludní od 14.30 do 18.00 v kostole a v F centre. V nasledujúcich dňoch spovedáme v našom kostole podľa možností vždy pred a po sv. omšiach.

Návštevy našich starších a chorých pred Veľkou nocou: Prosíme včas nahlásiť presné adresy a kontakt v sakristii alebo osobne. Potom si dohodneme termín návštevy.

SDM

10.3.2016, štvrtok

Vo štvrtok 10.3. o 18.45 pozývame do nášho kostola na slávenie SDM (Svetový ekumenický deň modlitieb žien). Program na tento rok pripravili kresťanské ženy z Kuby. Na programe bude premietanie o situácii na Kube, biblické texty a modlitby. Na záver sa koná zbierka na projekty kresťanských žien na Kube a bude malé pohostenie. Prídu aj naši priatelia z evanjelickej farnosti v Dúbravke.

Milan Bočkay – Božský záhradník

9.3.2016, streda

[obrázok - 2016-03-07-Bockay-vystava.png]

Pozývame na výstavu, ktorej vernisáž sa uskutoční v stredu 9.3.2016 o 17. hod. v F centre. Viac informácií nájdete na priloženom plagáte.

Petícia na podporu zákona o ochrane zvierat

5.3.2016, sobota

[obrázok - 2016-03-05-ochrana-zvierat-plagat.pdf.png]

Kto má záujem podpísať petíciu za právnu úpravu postavenia zvierat (aby neboli brané len ako veci, ale ako živé tvory) môže sa podpísať na petičné hárky v sakristii kostola. Tu je odkaz na konkrétnu petíciu s popisom:

Beseda v F centre

3.3.2016, štvrtok

Pozývame na prednášku a besedu na tému:Liturgický odev a jeho symbolika (liturgický odev v tradícii kresťanských cirkví s presahom do súčasnosti). Vedie: Dr. Alena Piatrová.

Miesto: F centrum, Istrijská 4; 3.3.2016 o 19.00.

Začiatok marca

1.3.2016, utorok

Na začiatku mesiaca marca je príležitosť k sv. pokánia vždy pred a po sv. omšiach vo všedné dni týždňa.

Na prvý piatok od 17.00 zapisujeme nové úmysly na sv. omše v sakristii. Poklona po sv. omši v piatok tentoraz nebude, keďže pred sv. omšou je pobožnosť krížovej cesty.

Podpora kostola v Marianke

29.2.2016, pondelok

Nadácia VÚB vypísala súťaž na záchranu vzácnych fresiek v kultúrnych pamiatkach Slovenska. Medzi vybranými objektmi je aj pútnický kostol v Marianke a fresky v tomto kostole. Hlasovať na podporu zvoleného objektu možno do 29. 2. 2016 kliknutím na stránke: www.vub.sk/fresky/

Združenie zázračnej medaily

28.2.2016, nedeľa

Na základe iniciatívy niektorých našich farníkov prídu v nedeľu 28.2. na dopoludňajšie sv. omše sestry vincentky z Nitry. Budú nás informovať, čo je "Združenie zázračnej medaily". So záujemcami o zapojenie sa do spoločenstva ZZM bude stretnutie v F centre o 14.30. Viac: www.zzm.sk

Zbierka na Charitu

21.2.2016, nedeľa

V nedeľu 14.2. sa konala jarná zbierka na Charitu. Na podporu Bratislavskej charity sme zaslali: 910 €. Vďaka za darované!
<<   Strany:  1.....19202122232425.....76  >>