Ak máte nápady, pripomienky a vylepšenia ohľadne web-stránky alebo chcete prispieť nejakým článkom, fotkami alebo niečim iným, môžte nám napísať na adresu farnost.devinska@gmail.com (správca web-stránky).
    Ak máte dotazy priamo na pána farára, píšte na faradevinska@gmail.com (Andrej Kalamen).

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....36373839404142.....76  >>

Mládežnícke stretká

22.9.2013, nedeľa

[obrázok - Mládežnícke stretká]

Kontakt:
zuzka.nagy@gmail.com

Viac v rubrike Projekty-->Stretká mladých.

Príprava na birmovku

16.9.2013, pondelok

Plánujeme začať v októbri 2013 prípravu na birmovku. Slávnosť birmovania bude asi v máji 2014. Do prípravy prijímame len študentov, ktorí už skončili ZŠ a sú vo veku stredoškolákov a starších.
Príprava stojí a padá na ľuďoch, ktorí ako katechéti budú viesť skupiny mladých ľudí počas prípravy. Preto prosím, aby sa ozvali záujemcovia, ochotní viesť prípravné skupiny. Ďakujem tým, ktorí už prejavili ochotu.

Weitov lom

15.9.2013, nedeľa

V nedeľu 15.9. na sviatok Sedembolestnej P. Márie pozývame na sv. omšu a koncert do Weitovho lomu na Devínskej Kobyle. Sv. omša začne o 18.00 (o hodinu prv ako obvykle, aby sme bohoslužbu ukončili do západu slnka). Iná večerná omša v kostole nebude.
Prídu aj priatelia z našej partnerskej farnosti, z Viedne-Hietzingu. Účinkovať bude spevokol z Pezinka.
Táto slávnosť sa koná vždy aj ako poďakovanie za dar slobody a za obete ľudí, ktorí počas komunistickej vlády zahynuli na hranici medzi Slovenskom a Rakúskom.
(Len v prípade mimoriadne zlého počasia bude sv. omša o 18.00 v kostole.)

Cintorín - upozornenie

14.9.2013, sobota

Bez povolenia správcu cintorína nie je dovolené vykonávať stavebné a kamenárske práce na cintoríne. Keď firmy bez dovolenia vykonávajú tieto práce, nechávajú po sebe naviac stavebný odpad v priestore cintorína. Výdavky za čistenie a odvoz potom platia zo spoločného všetci občania. Tiež si treba dať pozor na rôznych podvodníkov, ktorí sľubujú lacno urobiť kamenárske práce. Občania sa potom sťažujú na nekvalitnú prácu a oklamanie. Pri prácach na čierno si však nemožno uplatniť reklamáciu.

Burza šatstva

7.9.2013, sobota

Burza šatstva sa opäť koná v F centre v sobotu 7.9. od 14.00 do 18.00. Možno priniesť čisté hodnotné šatstvo na darovanie, tiež je možnosť si aj niečo hneď vybrať.

Začiatok septembra 2013

2.9.2013, pondelok

Príležitosť k sv. pokánia je zvlášť pondelok, štvrtok, piatok podvečer, utorok ráno.
Nové úmysly na sv. omše zapisujeme v piatok v sakristii od 18.00.
Po sv. omši v piatok je poklona a meditácia za obnovu cirkvi.

Púť do Groissenbrunn

1.9.2013, nedeľa

V nedeľu 1.9. sme pozvaní na púť do Groissenbrunnu – pri studničke, asi 2 km za Schlosshofom; sv. omša nemecko-slov. začína o 14.00. Vedie kňaz J. M. Prachár z Bratislavy. Dostať sa tam dá z DNV peši, bicyklom; autom len cez Hainburg.

Púť Chorvátov

4.8.2013, nedeľa

Púť Chorvátov zo Slovenska, Rakúska a Maďarska do Marianky sa koná v nedeľu 4.8. Autobus bude pre našich pútnikov pri našom kostole o 13.00. Na programe v Marianke je krížová cesta o 14.00, a potom sv. omša za účasti kňaza Branka Kornfeinda.

Začiatok augusta 2013

29.7.2013, pondelok

Príležitosť k sv. spovedi je najmä v pondelok, štvrtok a piatok večer.
Na prvý piatok v mesiaci od 18.00 zapisujeme nové úmysly na sv. omše; po sv. omši na prvý piatok je poklona a meditácia za obnovu cirkvi.

Začiatok júla 2013

1.7.2013, pondelok

Príležitosť k sv. spovedi je na začiatku júla zvlášť v pondelok a štvrtok večer, utorok ráno.
Tradičný program na prvý piatok nebude, ani večerná sv. omša, lebo piatok je slávnosť sv. Cyrila a Metoda (sv. omše sú o 8.00 a 10.30).
Nové úmysly na sv. omše zapisujeme vo štvrtok od 18.00.
<<   Strany:  1.....36373839404142.....76  >>