>>> Výpis z matriky: KRSTNÝ LIST - VYBAVENIE (rubrika články).

Kontakt na pána farára: fara.devinska@gmail.com (Andrej Kalamen)

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....83848586878889.....128  >>

Začiatok septembra

1. 9. 2014, pondelok

Príležitosť k sv. pokánia je v prvom septembrovom týždni pondelok, štvrtok, piatok večer od 18.00, utorok ráno od 7.30.

Na prvý piatok 5.9. zapisujeme od 18.00 v sakristii nové úmysly na sv. omše na mesiac september.

Na prvý piatok po sv. omši je aj meditácia a poklona „za obnovu cirkvi“.

Od nedele 7.9. budeme mať v nedeľu o jednu sv. omšu viac. Nedeľné bohoslužby budú: 8.00, 9.30, 11.00 a 19.00. Sv. omša o 9.30 bude s katechézou pre menšie deti. Farár a kaplán sa budú pri slávení sv. omší striedať, info o tom je na webe farnosti, v rubrike kalendár.

Chorvátska púť

3. 8. 2014, nedeľa

Púť Chorvátov do Marianky (od nás i z okolitých krajín) sa koná v nedeľu 3. augusta. Odchod autobusu je o 13.00 od nášho kostola v DNV. Krížovú cestu a sv. omšu v Marianke vedie Branko Kornfeind.

Začiatok augusta

1. 8. 2014, piatok

Príležitosť k sv. pokánia je pred prvým piatkom mesiaca augusta pondelok, štvrtok, piatok večer pred sv. omšami (od 18.00), utorok ráno od 7.30. Podľa možnosti budeme spovedať aj počas sv. omší;

Na prvý piatok zapisujeme nové úmysly na sv. omše na mesiac august v sakristii od 18.00;

Zvlášť pozývame v piatok 1.8. od 19.45 na meditáciu a poklonu Sv. Oltárnej „za obnovu cirkvi“.

Začiatok júla

1. 7. 2014, utorok

Zbierka zo sviatku sv. Petra a Pavla „Na dobročinné diela pápeža“ priniesla: 630 €. Vďaka!

V nedeľu 13.7. pri sv. omši o 10.30 privítame p. kaplána Vladimíra Mikulca, ktorý bude pracovať v našej farnosti. Od septembra pravdepodobne pridáme jednu sv. omšu v nedeľu dopoludnia. Od 1.7. sa stretávame v našom kostole s p. diakonom Milanom Stančíkom, ktorý býva v našej farnosti a vypomáha pri bohoslužbách.

Príležitosť k sv. pokánia je pred prvým piatkom: pondelok ráno, utorok, štvrtok a piatok podvečer. Na prvý piatok od 18.00 zapisujeme nové úmysly na sv. omše, od 19.45 je poklona a meditácia za obnovu cirkvi.

Katalógy z oboch slávnosti Prvého sv. prijímania a zo slávnosti birmovania sú v sakristii. Možno si prísť vybrať a objednať fotografie. Prvé objednávky sú už hotové.

Rôzne v júni

21. 6. 2014, sobota

Farská ofera z minulej nedele: 1 050 €. Vďaka!

Burza šatstva je opäť v sobotu 21.6. v F centre od 14.00 do 18.00. Možno priniesť čisté zachovalé šatstvo na darovanie a tiež si možno prísť niečo vhodné vybrať.

Projekt úpravy Domu rozlúčky a rozšírenia kostola v Dev. N. Vsi

12. 6. 2014, štvrtok

Prvý návrh stavebných úprav bol uverejnený na našom webe 11.12.2013. Medzičasom sa projekt mierne upravil. Žiadosť o schválenie sme podali na Arcibiskupský úrad v Bratislave. Upravený návrh si možno pozrieť >TU<.

Modlitba za mier vo Sv. Zemi

8. 6. 2014, nedeľa

Dnes nás pápež František pozýva na spoločnú modlitbu za mier vo Sv. Zemi. Prezidenti Izraela a Palestíny, ako aj patriarcha pravoslávnej cirkvi prídu dnes večer do Vatikánu, aby sa spolu modlili. Text Františka biskupom je tu:

Ctihodný brat,

ako už viete, v nedeľu 25. mája som počas mojej apoštolskej cesty do Svätej zeme pozval prezidentov Shimona Peresa a Mahmouda Abbasa na intenzívnu modlitbu – aby sme spoločne vzývali Boha a prosili ho o dar pokoja: na tento účel som ponúkol svoj domov ako miesto stretnutia a modlitby.

Ak Boh dá, toto stretnutie sa uskutoční v nedeľu 8. júna 2014 na slávnosť Zoslania Ducha Svätého a zúčastní sa na ňom aj Jeho svätosť Bartolomej, patriarcha Konštantínopolu, s ktorým som mal to potešenie putovať do Jeruzalema.

Je mojou túžbou, aby sa do tohto stretnutia zapojili všetci veriaci, a tak sa táto modlitba k Bohu stala čím intenzívnejšou; nech Ježišova zem konečne obsiahne ten pokoj, ktorý anjeli ohlasovali pri jeho narodení.

Prosím vás preto, aby ste všetkým predsedom biskupských konferencií v krajinách vašej kompetencie odovzdali prosbu pozvať biskupov, rehoľníkov a všetkých veriacich laikov, nech sa v duchu zúčastnia na tejto modlitbe. Aj všetci muži a ženy dobrej vôle sa môžu v hĺbke svojich sŕdc s nami zjednotiť. Týmto spôsobom sa modlitba za mier, ktorá vzíde od hrobu sv. Petra, rozšíri do všetkých končín zeme. Dúfame, že sa tak naplní Pánov prísľub: „Ak budú dvaja z vás na zemi jednomyseľne prosiť o čokoľvek, dostanú to od môjho Otca, ktorý je na nebesiach.“ (Mt 18,19)

Všetkým vám srdečne žehnám.
Vo Vatikáne 5. júna 2014
František

Hodový koncert

8. 6. 2014, nedeľa

[obrázok - For Bratislava]

Pozývame na hodový koncert, ktorý usporiada farnosť v spolupráci so ZUŠ Dev. N. Ves.
Miesto: F centrum, záhrada; čas: nedeľa, 8. jún, 15.00 - 17.30.
Účinkuje: Orchester FOR BRATISLAVA pod vedením V. Dianišku.

Začiatok júna

1. 6. 2014, nedeľa

Katalógy zo slávnosti Prvého sv. prijímania (25. 5.) sú v sakristii. Možno si ich prísť pozrieť a objednať fotografie.

Možnosť ísť na sv. pokánia je zvlášť: utorok, štvrtok, piatok podvečer, stredu ráno. Na prvý piatok od 18.00 zapisujeme nové úmysly na sv. omše v sakristii; po sv. omši je meditácia a poklona za obnovu cirkvi.

Začiatok mája

1. 5. 2014, štvrtok

Možnosť sv. spovede: pondelok, štvrtok, piatok podvečer, utorok ráno. Na prvý piatok zapisujeme nové úmysly na sv. omše od 18.00; po sv. omši v piatok je meditácia a poklona za obnovu cirkvi.
<<   Strany:  1.....83848586878889.....128  >>