» projekty » detail projektu

Spoločenstvá v našej farnosti

Publikovaný na stránke: 4. 9. 2014, štvrtok

V našej farnosti pôsobí viacero spoločenstiev. Postupne by sme ich tu radi predstavili a o každom napísali aspoň nejaké informácie, alebo uviedli priamo webovú stránku konkrétneho spoločenstva.

Spoločenstvá:

• Spoločenstvo mladých

Fungujeme a stretávame sa vo viacerých sférach našej farnosti. Ďalšie detaily nájdete na adrese devinska.fara.sk/mladí.

• Spevokol Veni

Spevokol Veni je početnejší a jeho spoločenstvo tvoria najmä starší členovia. Spevom sprevádza niektoré nedeľné sv. omše a sv. omše vo sviatky. Spevokol vedie pani Pokludová.

• Združenie zázračnej medaily

Združenie Zázračnej medaily, je vetva vincentskej rodiny, ktorej hlavným cieľom je úcta a šírenie posolstva Zázračnej medaily pre osobné posvätenie a prehĺbenia sa vo viere, ale aj pre spásu a záchranu rodín. Farnosť zatiaľ má 2 skupiny združenia zázračnej medaily s 25 rodinami t.j. spolu je to 50 rodín, počet sa stále rozširuje.  Rodina sa doma stretá na spoločnej modlitbe, aby si tak pri Panne Márii, ktorá ich navštívila, našli čas na seba a na Pána Boha a tak sa prostredníctvom Panny Márie vrátil do rodín duch modlitby a kresťanský život.
    Vedúcou skupinky je Anka Pamphile, ktorá je koordinátorom putovania a je so  sestrami v Nitre v kontakte. Kaplnka ostáva vo farnosti už navždy. V priebehu roka sa môžu prihlásiť ďalší, alebo pre nejaký dôvod aj odhlásiť.

• Ďalšie spoločenstvo na predstavenie: napíšte nám krátky popis vašej činnosti, niečo o vašom spoločenstve, alebo priamo vašu webovú adresu a čoskoro tu môžete byť stručne predstavení.

Klikanosť projektu: 3006 x