>>> Výpis z matriky: KRSTNÝ LIST - VYBAVENIE (rubrika články).

Kontakt na pána farára: fara.devinska@gmail.com (Andrej Kalamen)

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....78798081828384.....128  >>

Zbierka z Kvetnej nedele

31. 3. 2015, utorok

Na Kvetnú nedeľu sa konala zbierka na pomoc prenasledovaným kresťanom vo svete. Naša farnosť darovala: 1 530 €. Vďaka všetkým darcom!

Kvetná nedeľa

29. 3. 2015, nedeľa

Na Kvetnú nedeľu po sv. omšiach je mimoriadna zbierka na pomoc prenasledovaným kresťanom vo svete. Vďaka všetkým darcom!

Na Kvetnú nedeľu pri sv. omši o 19.00 zaznejú v našom kostole pašie od súčasného slovenského skladateľa Pavla Kršku v podaní spevokolu "Magnificat" pod vedením Mariána Kittnera.

Sv. pokánia v našom kostole: pondelok 30.3. večer, utorok 31.3. ráno, stredu 1.4. večer - pred a po sv. omši.

Priprava na Veľkú noc

22. 3. 2015, nedeľa

Navštívime našich starších a chorých veriacich – prosíme nahlásiť presné adresy a tel. kontakt na tých, ktorí si prajú návštevu kňaza pred veľkonočnými sviatkami. Termín dohodneme osobne.

Možnosť pristúpiť k sv. pokánia (spovedi) – v nedeľu 22.3. spovedajú viacerí kňazi od 14.30 v kostole a F centre. Dopoludnia v nedeľu bude spovedať jeden kňaz v kostole.

Burza šatstva

17. 3. 2015, utorok

Burza šatstva bude sa konať v F-centre, Istrijská č. 4, opäť v sobotu 25.4. v čase: 14.00-18.00. Možno priniesť hodnotné staršie (čisté) šatstvo na darovanie alebo si aj prísť v uvedenom čase niečo užitočné vybrať. Prinesené šatstvo dávame ďalej ľuďom na Slovensku, ktorí to potrebujú.

GoodSports International Slovensko: floorbalový turnaj 2.4.2015

16. 3. 2015, pondelok

[obrázok - floorbalový turnaj]

Info: KATARÍNA MÓZSIOVÁ /katarina.mozsiova@gmail.com/ 0902 705 507

www.goodsports.sk/

Prejsť k projektu. >>

SDM žien

12. 3. 2015, štvrtok

Ekumenický Svetový deň modlitieb žien (SDM) sme slávili v našom kostole vo štvrtok 12. 3. o 18.45. Prišli aj priatelia z evanjelickej farnosti v Dúbravke. Program pre celý svet pripravili tento rok kresťanské ženy z Bahám.

Na programe bolo premietanie obrazov o situácii na Bahamách, biblické texty, modlitby a príhovor pána farára ev. a. v. Jána Hroboňa; na záver bola zbierka na projekt pre kresťanské ženy na Bahamách a malé pohostenie. Zbierka: 500 €.

Ďakujeme našim ženám, ktoré s veľkou obetavosťou pripravili podujatie SDM. Vďaka všetkým za prípravu pohostenia a finančné dary!

Začiatok marca

1. 3. 2015, nedeľa

Minulú nedeľu bola zbierka na Bratislavskú charitu. Darovali sme: 770 €. Vďaka všetkým darcom!

Príležitosť k sv. pokánia je pred prvým piatkom mesiaca marca každý deň v týždni pred a po sv. omši.

V piatok od 17.00 zapisujeme v sakristii nové úmysly na sv. omše. Po sv. omši v piatok 6.3. pozývame na tradičnú meditáciu a poklonu za obnovu cirkvi.

Púť do Poľska

28. 2. 2015, sobota

Púť z lamačskej farnosti do Poľska. Viac info v článkoch, rubrika info.

Začiatok pôstnej doby

18. 2. 2015, streda

Na Popolcovú stredu zachovávajú dospelí katolícki kresťania tzv. prísny pôst, čo znamená, že v tento deň nejeme mäso a len raz za deň sa najeme dosýta.

Krížová cesta – túto pobožnosť sa počas pôstnej doby modlíme vždy v piatok od 17.30 do 18.00.

V nedeľu 22. 2. sa po sv. omšiach koná zbierka na Bratislavskú charitu.

Synoda o rodine 2015

15. 2. 2015, nedeľa

V rubrike Články možno nájsť text, ktorý obsahuje uzávery mimoriadnej biskupskej synody v Ríme 2014 a otázky pre ľudí v cirkvi. Kňazi v slovenských farnostiach dostali na odovzdanie odpovedí čas do 15.2.2015. Kardinál Baldisseri, generálny sekretár synody, povedal: "Ak pápež chcel túto synodu o rodine, je to preto, že rodina je dnes iná než pred 30 rokmi, v dobách Familiaris Consortio Jana Pavla II. Ak popierame túto zmenu, zostaneme o 2000 rokov späť. Sú tu dvere, ktoré boli doteraz zatvorené, ale pápež chce, aby se otvorili. Predovšetkým chce, aby se vyjadril Boží ľud."

Text je náročný, otázok veľa a času na odpovede sme dostali málo. Kto by však rád odpovedal aspoň na niektoré otázky a pošle ich včas farárovi v DNV, aby ich spracoval pre ABÚ a mohol ich odovzdať, budeme vďační.
<<   Strany:  1.....78798081828384.....128  >>