Ak máte nápady, pripomienky a vylepšenia ohľadne web-stránky alebo chcete prispieť nejakým článkom, fotkami alebo niečim iným, môžte nám napísať na adresu farnost.devinska@gmail.com (správca web-stránky).
    Ak máte dotazy priamo na pána farára, píšte na faradevinska@gmail.com (Andrej Kalamen).

» archív oznamov
<<   Strany:  1.....717273747576777879  >>

Svätenie vody

6.1.2009, utorok

Na začiatku všetkých bohoslužieb v utorok 6. januára, na sviatok Zjavenia Pána, sa koná tradičné požehnanie vody a kriedy. Vodu a kriedu si potom môžeme vziať domov, aby sme sa v našich rodinách spolu pomodlili a požehnali si svoje príbytky. (Modlitbu požehnania nájdeme v rubrike: Články.) Na záver modlitby v našich domácnostiach napíšeme nad dvere nápis: 20 C+M+B 09. Toto v latinčine znamená: Christus mansionem benedicat (Kristus nech požehná príbytok).

Poklona a meditácia

2.1.2009, piatok

Po sv. omši na prvý piatok bude poklona a meditácia za obnovu cirkvi. Ako podklad používame myšlienky z diela: Linus Mundy, Boh nie je samotár/ Duchovná obnova so sv. Benediktom a sv. Bernardom, Nakladateľstvo Paulínky, Praha 2006.

Nové úmysly na sv. omše

2.1.2009, piatok

Zapisujeme ich na prvý piatok od 17:00 do 18:00 v sakristii. Zastaviť sa možno aj neskôr, aj v iné dni, ale počítajme s tým, že na ďalší mesiac sa vždy začína zápis úmyslov na prvý piatok v uvedenom čase. Ak je záujem o niektorý termín väčší, úmysly sa v rozumnej miere pripisujú. Bohu neprekáža, aby sme sa súčasne pomodlili aj za viacerých.

Silvester

31.12.2008, streda

Na posledný deň v kalendárnom roku sa slávia v kostoloch ďakovné pobožnosti. V našom kostole je dňa 31.12.2008 samotná pobožnosť o 16:30 a spolu so sv. omšou o 18:00. Okrem toho vo farských kostoloch kňazi čítajú aj tzv. štatistiku čiže spomenú dôležité údaje z ekonomického a duchovného života farnosti.

Poplatok za úmysel pri sv. omši

29.12.2008, pondelok

Kňazi neslávia sv. omše za peniaze. Tie isté bohoslužby by sme mali v našom kostole a v tom istom poradí aj bez objednaných úmyslov na modlitbu. Objednaný a zaplatený úmysel však znamená, že niekto kňaza podporuje a súčasne zaväzuje, aby na jeho súkromný úmysel odslúžil sv. omšu, a tento záväzok platí aj v tom prípade, ak by kňaz zomrel. Preto všetky objednané úmysly eviduje farnosť a vo vážnom prípade nadriadený úrad. V našom arcibiskupstve sa poplatok, ktorý zaväzuje kňaza odslúžiť sv. omšu na súkromný úmysel, zatiaľ nemení, čiže namiesto 100 Sk je od 1.1.2009 záväzný dar 3, 30 €. Peniaze, ktoré dávajú darcovia na pridané úmysly pri sv. omšiach, idú na podporu kostola a farnosti.

Vianočná farská ofera

29.12.2008, pondelok

Vďaka za finančné dary na Vianoce:
- Pri farskej ofere sa vyzbieralo: 40 000 Sk [€ 1327,76];
- pri ostatných zbierkach (počas sviatočných bohoslužieb a pri betleheme): 45 000 Sk [€ 1493,73].

Vianočná farská ofera

25.12.2008, štvrtok

Na Vianoce (25.12.) po sv. omšiach sa tradične koná zbierka – farská ofera. Výnos z tejto zbierky slúži ako podpora kňazovi, organistom a kostolníčkam. Vďaka za darované!

Stratená osoba

23.12.2008, utorok

Na žiadosť Mariana Bachana uverejňujeme správu o zmiznutí 22-ročnej Ophélie Bretnacher (173cm vysoká, hnedé po plecia dlhé vlasy, mala na sebe károvaný kabát, sukňu, čierne čižmy a čiernu čiapku). Zmizla vo štvrtok ráno 4. decembra medzi 3:00 a 3:30. Naposledy bola videná na námestí Roosevelta v Budapešti okolo 3-tej ráno. Jej kabelka bola nájdená 3:30 na Peštianskej strane reťazového mosta Lanc Hid.

[obrázok]

Ak máte akékoľvek informácie ohľadne zmiznutej osoby, ktoré by mohli pomôcť, kontaktujte prosím pána Mariana Bachana na bachanko@gmail.com. Zároveň Vás prosíme o modlitby za stratené dievča.

Ďakujeme!

Betlehemské svetlo

23.12.2008, utorok

Tento rok prinesú naši skauti svetielko zažaté v Betleheme v utorok (23.12.) po sv. omši do kostola, teda o 8.30. Kto by si želal, aby niekomu svetielko priniesli priamo domov, prosím, nech nám oznámi príslušnú adresu.

Príležitosť k sv. pokánia

22.12.2008, pondelok

pondelok 22.12.(večer)utorok 23.12.(ráno) spovedá pred a po sv. omšiach v našom kostole len miestny kňaz.
<<   Strany:  1.....717273747576777879  >>